Vždycky snil o tom, že se jednou vydá na pouť do Santiaga de Compostela. „Odradila mě ale ta spousta lidí. Tak jsem si řekl, že si udělám české Santiago. Máme nádherné Čechy a lidé to přehlížejí,“ vysvětlil, jak vznikl původní nápad vydat se na cestu. A protože vždycky rád jakýmkoli způsobem pomáhal, rozhodl se obě věci spojit.

„Sešly se mi příběhy pěti dětí. Bylo těžké vybírat a mrzelo mě, že nemůžu jít pro všechny. Michalku jsem zvolil, protože je z Karlovarského kraje a její příběh mě zaujal. Je to moc šikovná a veselá princezna,“ přiblížil s úsměvem Jiří Vysocký.

Trasu už má naplánovanou. Pilně trénuje na sjezdovce v Nových Hamrech. Se zátěží i bez, s trekingovými hůlkami. Spát chce pod širákem a celou svou cestu dokumentovat na facebookovém i instagramovém profilu Jdi a pomáhej, kam bude dávat fotky, krátké příspěvky, postřehy, oznámí, kde je a kam se chystá. „Půjdu sám, ale budu moc rád, když se kdokoli cestou třeba na kousek přidá. Řeknu všem o Michalčině profilu, transparentním účtu, o tom, jaká je to úžasná životní bojovnice,“ popsal. A protože se mu podařilo se už s Michalkou setkat, plánuje dokonce, že se cestou bude i zpívat. Zjistil totiž, že holčička miluje jednu z písniček Bena Cristovaa.

Lidé darovali při Sbírce potravin sedm tun potravin.
Lidé darovali přes sedm tun potravin

„Jsem z jeho nápadu úplně nadšená. Hlavně z toho, že všechno dělá takhle nezištně, bez jakéhokoli profitu pro svoji osobu a pro úplně cizího člověka,“ neskrývala při vzájemném setkání nadšení Michalčina maminka Michaela Kantorová. Doplnila, že to není ale poprvé, kdy se setkává s lidmi, kteří chtějí pomoci. S osudem své dcerky seznamuje lidi na profilu Pomáháme Michalce, kde zveřejňuje i číslo transparentního účtu. Desetiletá Michalka má DMO, skoliózu, kombinované postižení, zabudovaný vývod žaludku, její tělo neumí zpracovávat mozkomíšní mok, proto jí z mozku vede hadička pod kůží až do bříška, která dělá práci za míchu. „Bohužel mi osud nepřál, hadička se mi ve dvou letech ucpala, museli mě znovu operovat. Pro můj mozeček to byla velká rána a vše se vrátilo do chvíle, kdy jsem se narodila. Od té chvíle se o mě maminka musí starat 24 hodin denně,“ ´píše´ holčička.

„Je to pro mě velká výzva. Číslo Michalčina transparentního účtu je 2101444582/2010. Aby bylo poznat, že lidé přispívají v rámci projektu, je třeba uvést variabilní symbol 1111,“ dodal Jiří Vysocký, který chce vyjít ze Sněžky 3. července.

Ilustrační foto.
Na děti neplatí a dluží desítky tisíc korun