Ve dnech 22. až 23. června proběhlo v Brně Mistrovství ČR v plastikovém modelářství žáků. Plastikový model je přesná zmenšenina bojové nebo letecké techniky podle skutečné předlohy v určitém měřítku. Soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích mladší žáci (věk do 13 let) a starší žáci (věk 13 až 15 let). Modely byly rozděleny podle měřítek a podle tématu na letadla a bojovou techniku.

Na Mistrovství ČR postoupil z krajské postupové soutěže konané dne 31. března také čtrnáctiletý Radek Šíp z Chodova s modely bojového transportéru SpPz 2 „Luchs“ v měřítku 1:72 a stihače tanku Jagdpanzer 38 (t) „Hetzer“ v měřítku 1:35.

Soutěže se zúčastnilo celkem 53 modelářů ze všech krajů České republiky se 70ti modely. Radek se po loňském třetím místě zlepšil a letos vybojoval pro Karlovarský kraj první a druhé místo. Byl nominován na Mistrovství světa, které se již tradičně koná v anglickém Telfordu.
Za tento úspěch je potřeba poděkovat především podpoře Radkových rodičů, ale i dospělým modelářům z Kit klubu Chodov za metodické vedení.
Tohoto úspěchu by také nebylo bez podpory města Chodova, DDM Bludiště Chodov a Kulturního a společenského střediska Chodov, kteří plastikové modelářství v Chodově podporují jak materiálně, tak i poskytnutým zázemím.