Nevšední podívaná čeká každého kdo v sobotu zavítá na louku v Jenišově u Karlových Varů ve směru na Chodov. Klub leteckých modelářů z Lomnice zde totiž pořádá tradiční soutěž v mezinárodní kategorii F3J, která je současně vzpomínkovou akcí na zakládajícího člena organizace Františka Malenického. Ten před 26 lety tragicky zahynul při návratu z dovolené.

„Tato soutěž se koná nepřetržitě již 25 let a v modelářském světě má svojí tradici. Důkazem toho je fakt, že se po roce 2000 byla dvakrát mistrovstvím republiky,“ sdělil za lomnický klub Jiří Anselm.

Start prvních modelů letadel – rádiem řízených větroňů, je naplánován na 9. hodinu. „Modely budou ve vzduchu až do pozdního odpoledne, kdy se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání pohárů starostou obce Lomnice,“ poznamenal další z modelářů Petr Hofrichter.

Organizátoři soutěže mají velké ambice – přihlásili se totiž do výběrového řízení na pořádání mistrovství světa v kategorii F3J na rok 2010. „To by mělo být premiérou otevření modelářského letiště plánovaného v Lomnici,“ podotkl Hofrichter.