Moderní bikepark, nesoucí v překladu název Cyklo-svět Schöneck, vznikl asi dvacet kilometrů od hranic s městem Kraslice, sousední regiony přitom tratě propojily. V Schönecku vyrůstaly od minulého roku nové tratě, půjčovna a další zázemí.
Na místě naleznou sportovci novou cyklostanici, kde si pohodlně půjčí kolo a získají podrobné informace o možnostech tratí.
Na výstavbě pracovali němečtí experti z oboru Velosolution a legenda ve výstavbě tratí Diddie Schneider. V německém městě, kam lidé vyráží i za lyžováním nebo do tamního akvaparku, vznikly dvě sjezdové tratě různého stupně náročnosti, freerideová trať, jedna trať pro jednotlivce, kruhová a skokanská trať. K tomu přibyl také velký cvičný parkúr, nakloněný parkúr, dětský cvičný parkúr a severské elementy.

Rozsáhlou moutainbikeovou traťovou sítí bylo pro cyklisty vytvořeno spojení ze Schönecku přes Klingenthal až do Kraslic, Stříbrné a Bublavy. Bikeový svět v Schönecku je tak dosažitelný pro sportovní cyklisty v rámci jednodenních výletů. Značení v celém areálu včetně jeho nabídek je dvojjazyčné.

„S rozšířenými nabídkami Cyklo-světa Schöneck otevíráme celé Vogtlandsko jak na německé, tak na české straně novým cílovým skupinám v oblasti turistiky. Jeho turisticky aktivní nabídky jsou doposud v příhraničních regionech jedinečné, a proto si najde přeshraniční okruh hodně uživatelů," uvedla starostka Schönecku Isa Suplie.

Moderní bikepark byl vybudován jako součást projektu na podporu turistického a cestovního ruchu. V tomto případě zejména cykloturistiky, která si získává všeobecně stále větší oblibu. Cyklotrasa tak umožňuje sjíždění vyznačených tras především pro horská kola. „Cílem projektu je podpora marketingu pro zvýšení povědomí o příhraničních mikroregionech Kraslicka a Vogtlandska. Díky tomuto projektu tak dojde k těsnějšímu přeshraničnímu propojení atraktivní formou nové cyklotrasy a současně umožní zintenzivnění přeshraničního turistického ruchu. Forma cyklotrasy tak nabízí sportovní aktivitu vícegeneračního rázu. Cyklostezky jsou vedeny v bezprostřední blízkosti místních zajímavostí a pamětihodností, čímž ještě více umocňují nádherné zážitky při poznávání zdejší přírody, které cykloturistika přirozeně umožňuje," stojí na stránkách města Kraslice s tím, že bonusem je také vlakové a autobusové propojení, které mohou při delších trasách využít i méně zdatní cyklisté. Cyklostezka se tak nabízí jako zajímavé místo aktivního odpočinku pro celou rodinu nebo třeba i zaměstnance, kteří se rozhodnou posílit své vztahy v kolektivu při teambuildingovém setkání.

Bikeři nový bikepark jednoznačně vítají. „Jsem nadšený z toho, co tady vzniklo. My sami jsme si vytvářeli na Kraslicku tratě, uklízeli lesy. Pro nás je to, co nyní vzniklo, něco špičkového, co bude hojně využívané," řekl biker z Kraslic Jan Lambert. Projekt byl financován z fondů EU.