Na dopravním značení je zákaz vjezdu do 30. listopadu. Krajští silničáři na svém webu zveřejnují informaci, že úplná uzavírka potrvá do 15. prosince. Tuto informaci mají i podnikatelé z Tisové a zástupci Kraslic. Oddychnou si tak nejen návštěvníci a lidé bydlící v Bublavě, ale i Tisovští. Zkratku kolem jejich domů totiž řada řidičů využívá i přes zákazové značky. Řada z nich často uvízne v síti kontrol policistů, kteří tam na popud místních namátkově hlídkují.

"Poslední informace hovoří o tom, že most bude zprůjezdněn v polovině prosince, a to kyvadlově v jednom směru. Dopravu budou řídit semafory," říká zastupitel Kraslic Vlastimil Kopecký, který se zúčastňuje kontrolních dnů na stavbě. Zároveň má hned za uzavřeným mostem sídlo rodinný pivovar Krušnohor. Přímo přes stavbu se doposud nedostali ani pěší. Ti spolu s cyklisty mohli zvolit jednu z objízdných tras vedoucí úzkými cestami mezi domy místních. Řidiči aut museli volit objízdnou trasu přes Stříbrnou.

Větrná elektrárna. Ilustrační foto.
V Josefově se rozhořel spor o stavbu větrných elektráren

V současné době jsou na novém mostě hotové komplet betonové práce. Dokončí se hydroizolace svislých stěn mostu a bude zřízen již zmíněný provizorní přejezd pro automobily. Na jaře se pak most kompletně dokončí. Podle silničářů je v rámci modernizace mostu v nezbytném rozsahu upravena komunikace na mostě a v přilehlém úseku z důvodu plynulé návaznosti na vozovku. Původní most byl z důvodu svého technického stavu již nevyhovující. Nový je železobetonový.