Oprava desítky let starého houpacího mostu z Těšovic do Královského Poříčí se již nezdá tak nereálná. Lávku musel kvůli jejímu havarijnímu stavu koncem loňského roku uzavřít její majitel a tím je obec Těšovice.

Na nákladnou opravu však nemají Těšovičtí peníze. Kvůli tomuto problému se tedy sešli starostové Sokolova Karel Jakobec, Královského Poříčí Ivan Stefan a Těšovic Jiří Halberštát. Všichni zúčastnění se shodli na zachování mostu a nyní řeší placení jeho rekonstrukce.
„Nejprve musíme rozhodnout o financování projektu. Zatím jsme se dohodli, že část bychom zaplatili z případné dotace a zbytek bychom rozdělili na tři díly a zaplatíme ho společně,“ uvedl k závěru schůzky Halberštát. „Vzhledem k tomu, že v rámci stavby obchvatu bude v těsné blízkosti lávky stát nový most, hledáme nejlevnější variantu rekonstrukce,“ doplnil Stefan.

Podle Jakobce zatím ještě není jasné, jakou částkou se budou jednotlivé radnice na opravě podílet. „Zatím je hrubý odhad tři miliony korun. Musíme počkat na projekt, abychom znali přesnou sumu,“ řekl.

Zájem občanů o znovuobnovení lávky, která spojuje nejen Těšovice a Královské Poříčí, ale je i využívána jako cyklotrasa ze Sokolova směrem do Lokte, už zaznamenávají vedení všech tří zmíněných radnic.
„Denně lávku používalo přes tři sta lidí. Lidé ze Sokolova a okolí chodí přes ni do zaměstnání na sekci Marii, studenti a učitelé na Integrovanou střední školu technickou a ekonomickou Sokolov, děti za sportem, turisté navštěvují statek Bernard a kostel v Královském Poříčí. Užívají ji cyklisté, kteří jezdí cyklostezkou ze Sokolova do Lokte, ale hlavně je využívaná občany Královského Poříčí, kteří chodí na nákup pěšky a za prací. Místní doprava je o víkendu omezena na ranní a večerní spoje autobusem,“ upozornila například Alžběta Cveková z Královského Poříčí.
„Pokud by se vyhlásila nějaká sbírka na opravu mostu, byl bych ochoten i přispět,“ doplnil jeden ze sokolovských občanů Antonín Marek.