Jen čtyřmetrová díra zbyla po starém železném mostu přes lesní cestu na dnes již nepoužívané železniční trati z Chebu přes Slapany do Německa. Čtyři tuny železa s největší pravděpodobností skončily ve sběrně šrotu.

Most stál na opuštěném místě, tři sta metrů od nejbližší silnice. Jediný, kdo tudy občas projede, jsou lesníci se svou těžkou technikou nebo chebské prostitutky, které si na okolní lesní cesty vodí své německé zákazníky. „Krádež se stala někdy mezi 5. prosincem a 11. lednem,“ potvrdil chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. Podle něj dosáhla výše způsobené škody částky 20 tisíc korun. Celý případ policie vyšetřuje pro podezření z trestného činu krádeže.
Se zloději šrotu se chebští strážníci i policie potýkají už delší dobu. Kvůli neustálým krádežím dokonce společně iniciovali jednání s Českými drahami. Ty si měly přepravované zboží lépe zajistit. Odstavené vagony na nádraží teď údajně hlídá bezpečnostní agentura. „Zloději opustili nádraží, ale soustředili se zase jinam,“ poznamenal Martin Vrátník, asistent chebského starosty. „Podle údajů, které máme k dispozici, se například prudce zvýšil počet vykradených automobilů ve městě,“ dodal.

Možná že stejné skupině padl za oběť starý jednokolejný most na slapanské trati. Krádež přišla ve chvíli, kdy chebská radnice vyjednává se Správou železniční dopravní cesty o odkoupení trati, na které most stál. Měla by tudy vést cyklostezka do Německa.

„Právě připravujeme rozpočtové opatření, abychom mohli trať získat,“ sdělil chebský místostarosta Miroslav Plevný. Informaci o krádeži přijal s klidem. Podle něj město se současným majitelem trati nebude o případném snížení kupní ceny mostu jednat. „Stejně se jednalo o šrotový materiál, který by musel být při stavbě cyklostezky odstraněn,“ potvrdil druhý chebský místostarosta Michal Pospíšil.
Za nepoužívanou trať má Cheb zaplatit Českým drahám sedm milionů korun.