Pouze železná konstrukce zbyla z turisticky oblíbené lávky, zvané houpačák, v Těšovicích. Tamní radnice nechala most zbourat. Těšovičtí zastupitelé totiž rozhodli nepodpořit částkou osm set tisíc korun stavbu mostu provizorního. „Naše obec s ročním rozpočtem milion korun a sto šedesáti obyvateli se nemůže podílet stejným dílem jako Sokolov a Královské Poříčí. Navíc nás sokolovská radnice tlačí do kouta. Chtějí místo peněz stavební parcely. My se na úkor lávky nebudeme zadlužovat. Navíc ji stejně potřebují nejvíc Sokolov a Královské Poříčí,“ argumentuje těšovický starosta Jiří Halberštát.

Další schůzka radních Sokolova, Královského Poříčí a Těšovic na téma záchrany takzvaného houpačáku se uskutečnila koncem minulého týdne. Z té vyplynulo, že by náhradní lávka mohla stát ještě v letošním roce. „Zastupitelstvu, které zasedne počátkem června letošního roku, předložíme návrh na záchranu mostu. V současné době připravujeme potřebnou dokumentaci. O její náklady bychom se měli rovným dílem dělit s městem Sokolov,“ uvedl starosta Královského Poříčí Ivan Stefan.

Lanovou lávku nechala kvůli jejímu havarijnímu stavu zbourat na podzim loňského roku radnice v Těšovicích, která je jejím majitelem. Po obnově mostu volají turisté, kteří ho využívali jako trasu k cyklostezce.