Od začátku listopadu do 31. března příštího roku se počítá s uzavřením jednoho jízdního pruhu silnice I/6 u Transmotelu u Sokolova. Objížďka pro trasu Cheb – Karlovy Vary povede přes Sokolov. Opačný směr zůstane průjezdný.
„Uzavírka tak sice zkomplikuje cestu tisícům řidičů, ale pokud by se oprava mostu prováděla za plného provozu, mohlo by to ohrozit bezpečí projíždějících lidí i stavebníků. Proto se také zástupci kraje, investora stavby, tedy Ředitelství silnic a dálnic, policie, starostové Sokolova, Starého Sedla a Lokte a projektanti sešli na společném jednání o případné úplné uzavírce mostu od počátku dubna 2010,“ sdělila mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

„Žádný z účastníků jednání se k tomu nestaví zamítavě. Budeme tedy ještě dále jednat jak se starosty obcí, kudy objížďky povedou, tak například s policií o dopravních úpravách,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil. Podle něj by úplná uzavírka umožnila zkrátit dobu stavby z osmnácti měsíců na patnáct. Navíc stavbaři nebudou v těsném kontaktu s projíždějícími vozidly a nedojde prý k nebezpečnému přetížení mostní konstrukce.

„Z hlediska Sokolova je to přínos. Pokud by totiž doprava vedla přes Sokolov oběma směry, byl by to totální chaos. Ale karlovarští radní zvažují možnost, že by druhý směr jezdil přes Loket. To se Sokolova nijak nedotkne. Doba výstavby by se zkrátila a o to méně by jezdily automobily ve směru od Chebu naším městem,“ řekl k tématu starosta Sokolova Karel Jakobec.

„Nižší by mohly být i náklady na stavbu, které jsou odhadovány na půl miliardy korun. O tom, zda nakonec bude most na jaře zcela uzavřen, rozhodne odbor dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu jako příslušný orgán státní správy,“ doplnila Pavlíková.