Na nové dopravní omezení si musí zvyknout motoristé, ale i chodci v centru Chodova. Most u hasičské zbrojnice totiž začala rozebírat těžká technika. Hlavní silnice je tak neprůjezdná a řidiči musejí využívat objízdnou trasu. Ne každý o ní ale ví. Motoristé zřejmě přehlížejí dopravní značení, a když pak přijedou k zavřenému mostu, otáčejí se a přemýšlejí, kudy se mají vydat. Pro osobní auta to znamená jen drobnou komplikaci. Hůře na tom ale jsou velké a těžké kamiony, jež musejí couvat a složitě se obracet. O problémech mluví i chodci. Těm vadí, že musejí celou stavbu obcházet.

Zlobí se hlavně senioři, kteří zvažují každý metr, co musí urazit navíc. Na výběr mají dvě možnosti. Buď zabočit k lávce u panelového domu nebo dojít až ke kruhovému objezdu. To ale někteří odmítají a demonstrativně míří skrz stavbu.
„Klidně si mě vyfoťte, jak tudy prolézám, mně je to jedno, jdu přímo. Měli tu pro nás udělat lávku, ale vykašlali se na to. Teď kvůli nim musíme chodit oklikou přes celý blok. A řeknu vám ještě něco, chybí tu pořádné značení. Auta se tu otáčejí a bloudí. Je to hodně špatné,“ nešetřil kritikou penzista Marek Evžen z Chodova.

O provizorní lávce se původně mluvilo. Lidé se jí však nedočkají. „Udělat rovnou, bezbariérovou lávku tady není možné. Musela by se postavit jiná, která by vedla vysoko, nad trubkami. Jinak, nedaleko, asi padesát metrů odtud, je mostek, přes který je možné normálně chodit,“ vysvětlil chodovský radní Josef Kertész. Ten přiznal, že první den, kdy zůstal most zavřený, výrazné zmatky skutečně nastaly. „Věřím však, že po jednom až dvou týdnech se situace uklidní,“ doplnil.

Podobný názor má i technický náměstek krajské správy a údržby silnic Petr Šťovíček. „Určitě se to uklidní. Jde o zvyk. Řidiči holt nedávají pozor na dopravní značení. Jedou rychle a nevšimnou si, že mají odbočit na objížďku,“ zmínil náměstek.