Opravu mostu přes řeku Ohři v Lokti prý dodavatel nestihne dokončit ve slibovaném termínu. Pokud by se po mostě pod hradem mělo jezdit už za měsíc, povrch mostu by musel být z asfaltu. To ale odmítá starosta města i obyvatelé.
„Je to rychlejší varianta,“ uvedl technický náměstek Správy a údržby silnic Karlovarského kraje Petr Šťovíček. Podle něj je zdržení způsobené tím, že během opravy se musely dělat vícepráce, se kterými se nepočítalo. „Most byl postavený jinak, než je v dochované projektové dokumentaci,“ vysvětluje. Pokud by na mostě měla být opět dlažba, znamená to podle Šťovíčka prodloužení termínu minimálně o měsíc.
„Kamenná dlažba k historickému centru patří, asfalt nikoli,“ myslí si například Petr Potužák. Ten zároveň navrhuje, aby v případě, že na mostě opravdu bude asfalt, byla zde cedulka s fotografií šéfa silničářů a s textem: ´Za to mohu já…´ (celý text jeho dopisu je dnes na straně 11).
Prodloužení termínu opravy nevítají hlavně hoteliéři z Lokte. „Vždyť se na to podívejte,“ ukazoval v úterý v poledne na poloprázdnou venkovní restauraci Pavel Fejtek.
Prioritou města je podle starosty Jaroslava Hlavsy dodržení termínu. „Je připravené kulturní léto a další akce. Rusalka s pikovačkou, to opravdu nejde moc dohromady,“ řekl včera. Zároveň má ale i jasno v tom, jaký povrch by měl na mostě být – kamenná dlažba. Konečné stanovisko přijme rada města příští středu. „Rozhodovat budeme jako investor my,“ tvrdí Šťovíček. „Názor města pro nás není závazný, ale samozřejmě je hodně důležitý,“ dodal techniký náměstek.