Kompletní rekonstrukce se dočkal most v Husově ulici v Chodově. Nutná byla především kvůli jeho špatnému technickému stavu. Do mostu zatékalo, a tak Krajská správa a údržba silnic Karlovarského kraje rozhodla o jeho renovaci. A nejen to. Přislíbila, že opraví i další ve městě.

„Z mostu bylo potřeba odstranit konstrukční vrstvy a udělat tu novou hydroizolaci,“ informoval technický náměstek krajských silničářů Petr Šťovíček. Současně poznamenal, že kvůli opravě nebylo nutné odklánět dopravu jiným směrem. „Vždy se mohlo jezdit na jedné polovině stavby,“ vysvětlil.
Podle Šťovíčka je silnice spojující Karlovy Vary, Chodov a Vřesovou velice důležitým tahem. „Už příští rok dáme do pořádku most u Staré Chodovské. I tento má totiž závady. Dalším krokem by mělo být vybudování kruhové křižovatky u Penny Marketu a obnova povrchu vozovky mezi oběma stavbami,“ upřesnil náměstek.

Stranou pozornosti nezůstane ani most u hasičské zbrojnice. O něm Šťovíček řekl, že je směrově špatně řešený. Nový most proto bude stát v trochu jiných místech. „Zatáčka tady bude pozvolnější. Tím se jednoznačně zlepší její průjezdnost,“ myslí si starosta Chodova Josef Hora.
Kromě krajské správy se na projektu bude podílet i samo město. V okolí mostu vybuduje nové chodníky a veřejné osvětlení. „Rekonstrukce je naplánovaná na rok 2009,“ připomenul Hora.