Při kopání základů budoucího hřiště narazili dělníci na uhlí. Na Sokolovsku nic vzácného, ale tentokrát z toho radost neměli. Nejde totiž o další ložisko, kde by se mohlo těžit roky, ale o zbytky uhlí v podloží pod budoucím multifunkčním hřištěm v areálu sokolovského Baníku. Tím pádem se stavba prodraží. Ostatní nová víceúčelová hřiště v Sokolově si k překvapení všech nevyžádala ani korunu na vícepracích.

„Minulý týden jsme byli kontrolovat nová hřiště a sportoviště. Jsme mile překvapeni, že na Bohemii ani v areálu domu dětí a mládeže nebudeme platit ani korunu navíc. Cena odpovídala vysoutěžené sumě," řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Jediný problém tak nastal u stavby hřiště nad ubytovnou v areálu Baníku.
„Tam se vyhráblo uhlí. Muselo se vyndat pryč, aby se to v budoucnu takzvaně nezapařovalo. Při realizaci tohoto projektu tak musíme počítat s vícepracemi," vysvětlil Jakobec.

Sokolov rekonstruuje či buduje sportoviště po celém městě. A lidé toho využívají. „Například zrekonstruované hřiště v Areálu zdraví je narvané každý den," tvrdí druhý z místostarostů Ladislav Sedláček. Oblíbené je i posilování pod širým nebem.

„Je to fakt záhul. Chodím s klukama na Baník a učím se stále nové cviky, kterých lze provozovat nespočet," pochvaluje si Tomáš Šmídl ze Sokolova. Město také musí řešit první vandalismus. „Venkovní sportoviště jsou dělaná pokud možno bytelně, aby něco vydržela. Co však vandalové téměř vždy ničí, jsou odpadkové koše," dodal Jakobec.