Lidé mohli kupovat vydlabané dýně, které vytvořili děti i dospělí. Někteří z nich je ihned po vykoupení vraceli zpět do aukce, aby mohli dát šanci na koupi ostatním. Nakonec se vybralo 20 500 korun, které použije babička Nelinky na rehabilitace holčičky v Adeli centru v Piešťanech.

„Děkuji Jenišovákům za možnost uspořádat charitativní akci, také díky všem, kteří dlabali a přispěli. Ať už tím, že si koupili dýni, nebo poskytli příspěvek mimo dražbu. Podařila se věc, která má smysl, a to je ten nejlepší pocit,“ řekla poslankyně Iva Kalátová, která nad  akcí převzala patronát.

"Děkujeme všem, kteří se podíleli na této krásné akci. Velké díky a uznání patří i kreativitě autorů při dlabání dýní, výsledek jejich úsilí stál za to Děkujeme i všem lidem, kteří si dýně koupili anebo přispěli částkou pro naší Nelinku. Je vidět, že mají srdce na pravém místě a osud nemocné dívenky jim není lhostejný. Je to nádherná částka a Nelince pomůže v její léčbě. Děkujeme za vaši podporu a laskavé srdce," řekla babička Nelinky, která má spolu s manželem vnučku v péči.