V nejzápadnější části Krušných hor v oblasti od Bublavy po Přebuz na ně čeká zhruba 30 km upravovaných běžeckých stop a dalších 20 km stop přírodních.

Strojově udržovaný je pětikilometrový okruh kolem Tisovce, který je vhodný i pro začínající běžkaře a lyžařské výcviky. Oblíbená je i Krušnohorská magistrála z Bublavy na Rolavu, přičemž tento úsek je dlouhý asi 15 km s přímou návazností na německou Kammloipe na Aschbergu, Předním Ostružníku a dále na Jeřábím Vrchu, kde běžkaři musí absolvovat dvoukilometrový úsek po tzv. staré Carlsfeldské cestě z Rolavy v přírodní stopě. V tomto úseku však není strojová údržba možná. „V plánu je také údržba nového okruhu nad bývalými bublavskými statky s délkou kolem 10 km, s přímou návazností na německou Sonnenloipe. Úprava těchto tras je v případě dobrých sněhových podmínek plánovaná vždy na pátek, ev. sobotu ráno," říká horský záchranář Miroslav Račko. Samotný provoz běžeckých tras v této oblasti je možný především díky finanční podpoře obcí Bublava, Stříbrná, města Kraslice, VSC Klingenthal a Ski Centra Bublava. „Místní trasy jsou upravovány právě díky rolbám VSC Klingenthal a Ski Centra Bublava," poznamenal Račko.

Na své si přijdou běžkaři i v horské Přebuzi, kde je upravovaný okruh na klasiku. Aktuální informace o stavu běžeckých tras mohou lidé sledovat na webu www.krusnehoryaktivne.cz. Novinkou v letošní sezoně je sjednocení značení běžkařských tras v Krušných horách západ, což návštěvníci Krušných hor velmi oceňují.

Jako tip na výlet v této části Krušných hor s nástupem a cílem na Bublavě doporučuje Miroslav Račko okruh v různých délkách podle fyzické kondice po Krušnohorské magistrále směrem k Rolavě a zpět po německé Kammloipe, který je možný díky propojkám mezi těmito páteřními trasami.