„Letos situaci zkomplikovala koronavirová pandemie a kvůli ní nebylo dlouho jasné, zda se vůbec podaří tábor připravit. Peníze v rozpočtu nakonec svého využití došly, situace se zlepšila a dvě desítky dětí mohly na Boží Dar do penzionu Arnika odjet,“ říká mluvčí sokolovské radnice Vladimír Meluzín.

Tentokrát také museli jejich rodiče zajistit odpovídající potvrzení o tom, že jsouz hlediska koronavirové nákazy v pořádku. Zpřísněné hygienické podmínky se dodržují i v penzionu, dětem časté mytí rukou a používání dezinfekčních prostředků ale problémy nedělalo.

Děti pro letní tábor vybírá orgán sociálněprávní ochrany dětí, jeho pět zaměstnanců se pak na Božím Daru o děti staralo.

„Přitom dostali pořádně zabrat, dětem se do postelí příliš nechce a ráno jsou brzy na nohou. Důležité je připravit takový program, aby neměly čas na nudu,“ potvrdila jedna z instruktorek.

Připravena byla například túra po Ježíškově cestě s plněním řady úkolů. Nechyběl ani pořádný výšlap na Klínovec s výstupem na tamní rozhlednu. A když déšť zahnal děti do penzionu, přišly na řadu soutěže ve společenských hrách.

„V předposlední den pobytu dětí v Krušných horách přijela tábor navštívit starostka Renata Oulehlová s vedoucí odboru sociálních věcí Janou Škornovou. Malým táborníkům přivezly velký dort, ovoce a další dobroty. Za to si s nimi návštěva mohla zahrát populární bingo, prohlédnout si malovaná trička, která děti vytvořily, a popovídat si s nimi o zážitcích,“ dodal mluvčí.