Obrovské množství různých pracovních pozic nabízejí v současnosti hotely a penziony v horských oblastech celých západních Čech. Nemohou sehnat zaměstnance.

„Odchod personálu je asi náš největší současný problém,“ říká podnikatel Martin Pravda, který vlastní zavedenou hospůdku s hotelem v Perninku v Krušných horách. „Je těžké vůbec někoho sehnat a je stejně těžké si ho tady pak udržet. Když je ve svém oboru dobrý, tak ho brzy zlanaří konkurence, hlavně německá. A pak jsou tu ti, kteří dobří nejsou, tak odcházejí, a nebo tací, kterým se zkrátka pracovat nechce,“ dodává.

SEHNAT LIDI? NEMOŽNÝ ÚKOL

Podobně jsou na tom hotely a penziony na dalších místech Krušných hor i třeba v Srní, na Modravě a jiných místech na Šumavě. Hotel Modrava na Modravě má v současnosti dvanáct zaměstnanců. „Přes léto máme dva brigádníky, určitě by se ale hodil ještě jeden kuchař,“ uvádí Bořivoj Skočdopole z recepci hotelu Modrava.

Podobně jsou na tom v rodinném penzionu Staré Srní. „Máme dva zaměstnance, ale sehnat lidi je opravdu těžké,“ říká majitelka penzionu Jana Bendová.

Podstatně hůře jsou na tom s personálem Hájenka ve Filipově Huti. „Chybějí nám číšníci i kuchaři. Máme šest stálých zaměstnanců, ale to nestačí. Snažíme se sehnat další, je to však problém,“ posteskla si provozní hotelu Hájenka ve Filipově Huti Drahomíra Růžičková.

Neustále shání brigádníky také Martin Ulvr, který je provozovatelem restaurace hotelu Šumava v Železné Rudě. „Je velký problém někoho sehnat. Řekl bych, že rodiče raději dávají dětem větší kapesné, aby nemusely chodit dělat,“ řekl Ulvr, který nabízí brigádníkům až sto korun na hodinu. Ani to je nenaláká.

KONKURENCÍ JE NĚMECKO I FABRIKY

Provozovatelé se shodují, že šikovné lidi přetáhnou za podstatně vyšší platy hoteliéři z Německa. „A pak to jsou velké fabriky v okolí. Nekvalifikovaná pracovní síla tam zkrátka dostane více peněz, než jí můžeme my jako malý krušnohorský hotýlek nabídnout. Navíc u nás jde o sezonní práci, Krušné hory táhnou hlavně v zimě,“ uvádí Pravda. Dodává, že se mu k udržení nebo získání personálu osvědčilo nabídnout jako bonus ubytování. „Teď se nám tak právě podařilo sehnat pár, který jsme ubytovali v garsoniéře. Nabízené ubytování bývá při shánění zaměstnanců velkou konkurenční výhodou,“ vysvětluje Pravda.

ZAMĚSTNÁVAJÍ PŘÍBUZNÉ

Hoteliéři nyní shánějí pracovníky pomocí inzerátů, prostřednictvím úřadů práce nebo mnohdy zaměstnávají svoje příbuzné či kamarády. Pomohl si tak třeba Martin Ulvr, který podniká v pohostinství už 15 let a hotel Šumava provozuje od letošního ledna.