Přesně tak se přezdívá největšímu přírodnímu koupališti v Karlovarském kraji, tedy Michalu, který mimo jiné láká na nejdelší tobogan ve střední Evropě, dlouhý 190 metrů.

Koupaliště Michal s více než půlkilometrovou písečnou pláží už finišuje s přípravami na nadcházející sezónu. Její správce Karel Kotous věří, že v závislosti na počasí se brány koupaliště otevřou co nejdříve.

„Nyní provádíme revize veškerého vybavení areálu, tedy toboganu i skluzavky, dětských atrakcí a elektro zařízení. Na cestě jsou nové díly na vodní trampolíny, které jsou během léta velmi exponované, kdy pro zajištění bezpečnosti návštěvníků je nutná jejich předsezónní obnova. Nafukovací atrakce přímo na vodě pak budou nově rozšířeny o další zajímavé segmenty,“ poukázal Kotous.

Sokolovské moře má během sezóny vždy vodu na té nejvyšší úrovni. Odpadly již také potíže s výskytem cerkárií. „Vody je v nádrži dostatek a její kvalita je prvotřídní. Podle všech dosavadních indicií by voda měla být vynikající po celou sezónu,“ řekl.

Michal počítal s tím, že otevře už 1. června. Vzhledem k avizované předpovědi ale otevření do odvolání odkládá. Oficiální zahajovací koncert se uskuteční 7. června, kdy na přírodním koupališti vystoupí hvězdní Dymytry, Debustrol, Traktor a Wald gang. Pod širým nebem vystoupí na Michalu i Michal David se svou open air tour, a to 26. 6. Tisíce návštěvníků se pak očekávají také na festivalu Za sluncem na Michal, kde bude hlavní hvězdou skupina Kryštof a Mirai. Kryštof přitom letos nepořádá svůj oblíbený Kryštof kemp v Lokti, a tak lidé budou mít jedinou příležitost v regionu slyšet kapelu naživo.

Lidé demonstrovali i v Sokolově na Starém náměstí
Apage Andreas - Odstup Andreji, parafrázovali biblický výrok v Sokolově

Kromě muziky se na koupališti uskuteční i řada sportovních akcí, mezi které patří turnaj v beachvolleybalu nebo triatlonové závody. „Návštěvníci se během celé sezóny mohou těšit na perfektní zázemí včetně sprch s teplou vodou a na řadu vodních i ´suchých´ atrakcí. Stejně jako v předchozích letech i letos bude pod patronací MDK Sokolov v provozu letní kino.“

Návštěvníci areálu se ale pro letošek musí připravit na zvýšení cen vstupného. „Jsme nuceni mírně zvednout ceny. Ty se neměnily od roku 2011 a neustálý růst zejména mzdových nákladů, cen energií i nákladů na údržbu nás nutí k tomuto nepopulárnímu kroku. Jednorázové vstupenky tak budou zdraženy o 10 Kč, permanentní pak o 50 Kč. Základní celodenní vstupné tak činí 80 korun na osobu, v případě dětí korun padesát. K dispozici budou samozřejmě i nadále zvýhodněné rodinné balíčky či zlevněné vstupenky při nákupu jejich většího množství. Nejedná se tedy o nic dramatického, cena vstupného tak i nadále zůstává vzhledem k tomu, co Michal nabízí, velmi příznivá,“ dodal.

Akce na Michalu:

7. 6. Zahajovací koncert – Dymytry, Debustrol, Traktor, Walda gang

15. 6. Turnaj NEMOS v beachvolleybalu

26. 6. Michal David open air tour 2019

6. 7. Turnaj ve vodním pólu

13. 7. Český pohár v triatlonu

11. 8. 2019 Triatlonové open závody

23. 8. Za sluncem na Michal – KRYŠTOF, MIRAI, Jaroslav Uhlíř, TH!S, POST-IT

7. – 8. 9. Sokolovská 24 MTB