Petice, které sepsali občané vísky Novina na Sokolovsku, zabraly. Po mnoha desítkách let se totiž obyvatelé dočkají opravy jediné cesty vedoucí do vsi. Sokolov v těchto dnech vybral zhotovitele stavby a oprava posledního úseku cesty může začít. Náklady se vyšplhají přes milion korun.

Obyvatelé vesnice v minulých letech právě kvůli rozbité silnici podepisovali několik petic. Chtěli se dokonce od Sokolova odtrhnout a přidat pod sousední Březovu. která se by se o ně prý lépe postarala. „Město tak nyní plní sliby, které obyvatelům dalo, do oprav silnice vloží přes tři miliony korun, řekl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Předloni už město dalo zhruba 1,5 milionu korun do opravy silnice, podíl města byl tehdy zhruba půl milionu. Karlovarský kraj opravil svoji část komunikace. Navrhované stavební úpravy zahrnují novou konstrukci vozovky s živičným krytem. Po obou stranách upravené komunikace budou dosypány krajnice drobným kamenivem. V trase jsou navrženy čtyři výhybny, což jistě ocení řidiči zejména v zimních měsících.

Osada Novina leží tři kilometry od Sokolova. Spolu s Hruškovou jsou jedinými osadami, které zůstaly po oddělení okrajových obcí součástí Sokolova. V Novině žije zhruba dvacet obyvatel obyvatel, a to byl zřejmě jeden z důvodů proč byla v minulosti několikamilionová oprava silnice odkládána.

„Silnice do sousední Hruškové patří karlovarskému kraji. Komunikace je asfaltová a z 99 procent sjízdná. V zimě možná trochu úzká. Zajíždí tam i autobus," dodal Jakobec.