Divákovi v sokolovském kině Alfa se dostane opět většího komfortu. Posluchače zcela obklopí trojrozměrný zvuk, v zimě ho zahřeje rekonstruovaná topná soustava či  uvidí novou zeď slávy. A těšit se mohou i zdravotně handicapovaní. Ti budou mít možnost, po dokončení rekonstrukce kina, dostat se před filmové plátno bez cizí pomoci. I na ně totiž provozovatel kina po mnoha letech konečně myslel a buduje bezbariérový přístup.

Sokolovské kino Alfa má po červencové přestávce novou akustickou aparaturu 3D Auro za 1,3 milionu korun. Ta je s podstatně přirozenějším prostorovým zvukem a trojrozměrným zvukovým efektem. Systém Auro 11.1 využívá uspořádání reproduktorů založené na třech osách – šířce, hloubce a výšce pro reprodukci zvuku ve kvalitě 3D. Zvuky přicházejí k divákovi z okolí i shora, čímž je docíleno přenosu zvuku mnohem bližšího skutečnému světu.
„Posluchače zcela obklopuje akustický odraz jako základ pro to, aby lidský mozek přirozeně správně zachytil polohu zdroje zvuku. V tom se nový systém odlišuje od dosavadního prostorového zvuku v kvalitě surround 2D, kdy jsou reproduktory umístěné pouze v horizontální rovině. Dokonalejšího zvukového vjemu je nyní dosaženo rozdělením signálů i mezi horní reproduktory, aby zvuk mohli lidé slyšet i z vertikální osy, například při filmovém zobrazení pádu předmětu shora a podobně," nastínil možnosti nového ozvučení jeden z techniků.


„V kině je také nově upraven bar, pokladna, foyer, je tu nově vymalováno, opraveny jsou podlaha, parapety, topení, místy jsou nové koberce a ještě se upravuje boční vchod tak, aby bylo kino přístupné pro vozíčkáře," upřesnil změny ředitel MDK Ladoslav Sedláček. Zatím není známo, kdy bude kino promítat poprvé film využívající technologii 3D obrazu i zvuku, ale výrazně přirozenější prostorový zvuk je prý v kině patrný i při promítání ostatních filmů.
Právě pod sokolovský dům kultury kino Alfa spadá. Nový systém zvuku Auro posune kino zase o trochu vpřed. Podle odborníků se v této branži nevyplácí zaspat, divák je náročný. Nyní by si měl projekty financovat sokolovský městský dům kultury.
V zásuvce leží projekt na rockový klub, který se nachází v kavárně pod kinem. Vše je ale otázkou financí, popřípadě dotačních titulů.
Povýšen a vylepšen musel být i nový kinoserver. Podle dodavatele nebude na trhu nic lepšího minimálně do roku 2036, což je velmi smělé tvrzení. Sokolov za to zaplatil 215 tisíc.
Před čtyřmi lety dostalo 3D kino i nové promítací plátno. Prý jedničku na trhu a vyšlo tehdy na 187 tisíc korun.