I z tohoto důvodu policisté spustili celorepublikovou akci Bezpečně u vody, do níž se zapojili i policejní preventisté v Karlovarském kraji.

Ti objíždějí koupaliště a kempy po celém regionu. „Návštěvníci se od nich dozvědí, jak se chovat, aby neohrozili svoji bezpečnost, i další zajímavé rady z oblasti prevence,“ informovala policejní mluvčí Zuzana Týřová.

Muži a ženy zákona tak veřejnost seznamují s bezpečnostními pravidly na lodích a plavidlech nebo také s tím, jak předcházet tomu, aby jim někdo odcizil osobní věci. „Připomínáme návštěvníkům kempů a koupališť, aby cennosti, které u vody nezbytně nepotřebují, raději nechávali doma,“ sdělila mluvčí. Policisté také apelují na všechny návštěvníky vodních ploch, aby u vody dodržovali základní pravidla bezpečného chování a nepřeceňovali své síly.

Policisté rozdávají při akcích také dárečky, jako například reflexní pásky, voděodolné pouzdro na mobil nebo klíčenku. „Policisté navštívili už více než dvě desítky takových zařízení a další mají v plánu během srpna,“ dodala Zuzana Týřová