Vláda upravila od půlnoci na úterý režim na státních hranicích. Policie v souvislosti s kontrolami všech osob, které přes hranice přejíždí, předpokládala na hraničních přechodech POmezí nad Ohří, Vojtanov a Boží Dar tvorbu kolon. Na její obavy nakonec došlo.

"Především na přechodu Pomezí nad Ohří - Schirnding se tvoří vzhledem ke změnám ve způsobu kontrol několikakilometrové kolony," informovala mluvčí policie Kateřina Krejčí. "Apelujeme na řidiče nákladních vozidel, aby využívali jen pravý jízdní pruh a dodržovali značení, které jim zakazuje přejíždění do levého pruhu. Jsme na místě a na dodržování dohlížíme. Pokud to řidiči nedodrží, budeme vše hned na místě řešit," dodala mluvčí.

Policie zároveň doporučuje řidičům nákladních aut používat přechod Vojtanov - Schönberg, kde se kolony v současné chvíli netvoří.

Devětatřicetiletý bývalý český běžec na lyžích Milan Šperl, který je odchovancem LK Slovan Karlovy Vary a ve své sbírce má několik titulů mistra republiky, také bronz z týmového sprintu z mistrovství světa v japonském Sapporu v roce 2007
Šperl: Na Sapporo vzpomínám paradoxně nejméně