Sokolovská radnice se připojila k dalším městům a obcím v Česku, která vyvěsila symbolicky ukrajinskou vlajku jako projev solidarity s obyvateli Ukrajiny. "Město dalo tímto způsobem najevo, že považuje Ukrajinu za samostatnou a suverénní zemi a odmítá eskalaci konfliktu ze strany Ruska. Připojuje se k výzvě za mírové řešení krize a zachování územní svrchovanosti, celistvosti a nezávislosti Ukrajiny," okomentoval postoj vedení Sokolova mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

Podobný postoj mají i v krajském městě. Rada města Karlovy Vary se jednomyslně usnesla na vyvěšení státní vlajky Ukrajiny. Město se tak v úterý 22. února připojilo k ostatním městům, krajům i dalším institucím v České republice. „Je to naše vyjádření solidarity s Ukrajinou a jejími lidmi, s lidmi, jejichž domovy ohrožuje možný válečný konflikt. Přejeme si, aby k němu nedošlo. Evropa za sebou má dva nelehké roky, potřebuje obnovu, nikoliv válku,“ uvedla za radu primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

Vizualizace od studia A8000.
Bydlení na vodě, rekreace nebo nové město. Proměna Medardu je projektem století

A nejinak je tomu i v Chebu, kde navíc uctili radní minutou ticha oběti ruské invaze na území Ukrajiny. Poté jednomyslně schválili usnesení, které odsuzuje útoky Ruska vůči Ukrajině a vyjadřuje plnou podporu ukrajinskému lidu v boji proti agresorovi. V souvislosti s tím byla na budově chebské radnice vyvěšena ukrajinská vlajka. Rada rovněž doporučila zastupitelstvu, aby na nejbližším zasedání schválilo vypovězení partnerské smlouvy mezi městy Cheb a Nižnij Tagil.