Tu navíc nově olemují informační cedule naučné stezky Cibulka. Kromě toho budou moci turisté využít desítku nových parkovacích míst. Novinky realizuje státní podnik Lesy České republiky.

Rozhledna Cibulka je stále vyhledávanějším turistickým cílem. Otevřena byla teprve v srpnu 2014. Navštívily ji už tisíce lidí. Když se z ní rozhlédnete po okolí, díváte se po hřebenech Krušných hor z kopule připomínající tvar cibule – odtud právě její název.

K rozhledně se dostanete hned ze tří turistických tras. Buď po naučné stezce přímo z Oloví nebo z druhé strany od Krajkové. Třetí možností je lesní stezka těsně za Olovím. Pohodlně jsme zaparkovali u cedule, která ukazuje směr k Cibulce. Ta má první ochoz ve výšce 4,5 metru. Pokud zdoláte všech 126 schodů, dostanete se do druhého ochozu ve výšce 27 metrů. Z ptačí perspektivy vidíme Oloví a jeho okolí.

Dohlédneme do sousedního Německa, na Chebsko a Bochovsko. Jsme přesně ve výšce 656 m n.m. K Cibulce v létě míří celé rodiny, turisté ze zahraničí i cyklisté. Vrací se tak na místo, kde již dříve rozhledna stála, ale za války byla zbořena. Samotné město Oloví tu letos postavilo nové stylové lavičky. Výstavba Cibulky stála Oloví zhruba 5,3 milionu korun. Z toho 3,6 milionu činila dotace.