Po celý den budou otevřené řemeslné dílny, v nichž si děti budou moci vyzkoušet svou zručnost a odnést si vlastnoručně vyrobený suvenýr na památku.

Smyslem akce je podle pořadatelů nejen pobavit, ale zároveň poučit. „V dílničkách si zájemci vyzkouší práci se dřevem, zdobení perníčků, výrobu mýdel, vonných svící, mandal, ražbu mincí nebo veselé malování,“ vyjmenovala Romana Potěšilová Vlková ze statku Bernard v Královském Poříčí.

Chybět nebude ani maskot statku, neposedný skřítek Kapík, který si pro děti připraví pásmo soutěžních stanovišť, odkud si každý odnese dárkový balíček. Navíc se přímo před zraky návštěvníků odehraje velká výtvarná soutěž Malý malíř 2019. Lidé budou pozorovat, jak vzniká obraz na zadané téma, a pak budou hlasovat o ten nejlepší. „Každému z účastníků přidělíme malířský stojan a nabídneme k využití papíry, barvy a štětce. Pochopitelně si může každý s sebou přinést i vlastní malířské potřeby.“

Hudebním hostem bude karlovarská kapela Bád Boys. Děti se dále mohou těšit na pohádku O zlaté rybce v podání Kapíkova divadélka Šup Lup. Novinkou bude pěvecká a recitační soutěž pro děti.

Rodiny tak mají skvělou příležitost společně strávit sobotní den a poznat, že řemesla našich předků mohou být zábavná i pro ty nejmenší. „Návštěvníci budou moci ochutnat tradiční dobroty, nakupovat na našem řemeslném jarmarku, obdivovat domácí zvířatka nebo zavítat do Fotomuzea řemesel a pokochat se zajímavou výstavou keramiky,“ dodala Vlková.