A právě zmíněná pomoc horských záchranářů a zdravotnické záchranné služby zafungovala perfektně. Pacientem, kterému se dostalo pomoci přímo na stavbě rodinného domu, byl Pavel Vlnař. Neváhal a všem, kteří mu v osudný den pomohli, adresoval děkovný dopis. Popisuje v něm, jak úraz prožíval a jak mu v záchranáři v těžké životní chvíli pomohli. Kromě toho, že vystupovali profesionálně, prý byli i velmi empatičtí. Záchranáře dopis mile překvapil, protože podobných poděkování se jim mnoho nedostává.

"Pátého února jsem pracoval u syna na stavbě rodinného domu v horské Bublavě na Kraslicku. Bohužel jsem si způsobil úraz a spadl z výšky necelých tří metrů na podsmeknutý hliníkový žebřík. Způsobil jsem si dost bolestivé zhmoždění v kříži a zlomil si obratel L1. Chtěl bych poděkovat týmu záchranářů horské služby Bublava a posádce zdravotnické záchranné služby s označením KVK 264, kteří mi společně poskytli první pomoc a přes značně ztížené podmínky mě velmi šetrně transportovali nejprve mimo rozestavěný dům," popisuje svůj zážitek Pavel.

Vozidlo horské služby ho poté dopravilo až ke stanovišti vrtulníku, který přiletěl z plzeňské základny. "Asi jsem je hodně potrápil, protože jsem v čase úrazu vážil 103 kilogramů a museli mě snášet z prvního patra rozestavěného domu, kde nebylo normální schodiště. A budiž jim ke cti, že byli velmi šetrní a profesionální. Také bych chtěl vaším prostřednictvím poděkoval posádce vrtulníku s volacím znakem Kryštof 7. Všichni záchranáři se chovali jako skvělí profesionálové, a přesto byli vůči mně plni empatie, za což jim velmi děkuji. Někdo při podobném úrazu třeba dočasně ztratí vědomí, já jsem si to vše prožil a stále prožívám do sebemenšího detailu. Pořád si budu pamatovat uklidňující pohlazení od paní doktorky z kraslické sanitky a uklidňující, usměvavé oči posádky z vrtulníku. Díky přilbám mi zůstaly v paměti jen ty oči. Práce těchto lidí si velmi vážím a ještě jednou všem moc a moc děkuji," dodal Pavel.

"Horská služba ve spolupráci s pozemní i leteckou záchrankou a dalšími zdravotníky zasahovala u tohoto úrazu na Bublavě. Teď od pacienta přišel moc hezký děkovný dopis. Děkujeme Pavlovi za milý vzkaz a přejeme, ať mu obratel co nejdřív dobře sroste, aby mohl na stavbě zase přiložit ruku k dílu," okomentovali děkovný dopis horští záchranáři.

Jejich kolegové z kraslické záchranky přejí Pavlovi též brzké uzdravení a říkají, že podobná poděkování od pacientů jsou spíše výjimkou.