Na kopcích tak bylo možné potkat hokejistu Jaromíra Jágra, labutí rodinku, berušky, motýly nebo třeba medvědy. Návštěvníci hor se tak loučili s letošní povedenou lyžařskou sezónou.

„Trávíme na horách na Bublavě jarní prázdniny a užíváme si sněhu plnými doušky,“ řekla Šárka Váňová, která do Bublavy přijela z Plzeňska a v maskách sjížděla sjezdovku s dětmi coby labutí rodinka. „Přijely jsme hned tři rodiny a na karneval na lyžích jsme se pořádně připravily. Jen ušít kostýmy trvalo několik hodin,“ prozradila. Maškary nesjížděly jenom svahy, během karnevalu soutěžily a užívaly si slunného počasí.

Na sjezdovkách se tak proháněli i lyžaři v šortkách. Sezóna ve Ski Centru Bublava skončí na konci března. „Máme za sebou po několika letech úspěšnou sezónu, kdy absolutně nejsilnějším měsícem byl únor,“ řekl provozovatel skiareálu Vladimír Majer. První lyžaři se v Bublavě svezli na kopcích už před Vánoci. Díky mrazům pak vlekaři mohli intenzivně zasněžovat, z čehož těží až doteď.

A právě posílení zasněžování bude úkolem pro sezónu příští. „Hlavní investicí bude zahájení vybudování přečerpávací stanice a zásobovacího rybníku u sjezdovky Stříbrná Bleiberg, tak abychom mohli tuto sjezdovku vysněžit v co možná nejkratším čase,“ poukázal Majer. Mezi další investice bude patřit zastřešení současných buněk, ve kterých je půjčovna nebo kasa.