"Naším snem je udělat jiný útulek než jsou ty běžné. Snažíme se pejskům co nejvíce věnovat, socializovat či je vycvičit proti případné agresi a lépe je tak udat novým majitelům. Myslím si, že se nám to daří," řekla Veronika Fazekašová ze záchytného zařízení pro zvířata na ranči Vránov.

 Od 28. června 2012 kdy útulek funguje, prošlo zařízením na 80 psů. V současné době jich zde mají jedenáct a to pět jich přibylo tento týden. O psy se spolu s ní stará bývalý policejní psovod Stanislav Pilát, pomáhají i různí dobrovolníci z řad dětí nebo psí cvičitelka Vanda Říhová. Ta se věnuje Dog Dancingu.

„Učí pejsky i různým cirkusovým kouskům a stane se, že právě jimi okouzlí své nové majitele," směje se Fazekašová. Sobotní akce měla napomoci tomu, aby se lidé ještě více dozvěděli o tomto zařízení. Zájemci si mohou přijít psy vyvenčit či se s nimi jen pomazlit. Nemusí si je ihned brát domů.

Přítomní doslova zavalili vánoční strom granulemi a jinými psími pamlsky. „Přinesli jsme hračky, obojky, misky, vodítka, pytle s granulemi, krabice piškotů a další dobrůtky pro psy," řekla jedna z členek Základní kynologické organizace z Březové u Sokolova.

 V bohatém doprovodném programu zazpíval dětský sbor Harmonie z Kraslic pod vedením Ivety Poslední, děti se mohly projet na koních, vyvenčit psy nebo projít Ježíškovu cestu, na které krmily  různá zvířata vránovského ranče.