Co bude s budovou bývalé 4. základní školy v Sokolovské ulici? S tím si zatím láme hlavu vedení města. Nápady jsou, ale chybí finance na realizaci či následné provozování. Ve hře je totiž nejčastěji zmiňovaná sociální varianta zařízení pro seniory. Sokolov si totiž uvědomuje, že jsou jedni z mála, kteří podobné vlastní zařízení v kraji nemají. Plánují proto Dům se zvláštním režimem za zhruba 80 milionů korun.

„Jsme jediní ze tří bývalých okresních měst v Karlovarském kraji, kteří nemají vlastní zařízení pro seniory. V průběhu roku 2016 bychom chtěli případnou projektovou dokumentaci, na kterou peníze jsou," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Vedení města se na Ministerstvu práce a sociálních věcí poptává na případné výzvy, ze kterých by si mohlo město vytáhnout peníze. Pracovníci ministerstva osobně navštívili Sokolov a prohlédli si budovu bývalé základní školy. Sehnat finance by se mohly i z operačního programu IROP. „Co se týče provozních nákladů, jednáme například s krajem," konstatoval Picka.

Pokud město sežene potřebné finance a v průběhu roku 2016 nechá vypracovat projektovou dokumentaci, může se teoreticky koncem příštího roku stavět. Dům se zvláštním režimem by byl jakýmsi komfortnějším domovem pro zhruba 80 seniorů.

Ve hře je však i další varianta. Tou je demolice a výstavba parkoviště po kterém volají občané na sídlišti. I u této varianty by muselo město zaplatit až 15 milionů korun.
O budovu se hlásili i soukromí zájemci. Město se však obávalo případných problémů s ubytovnou, která by v místě mohla vzniknout. Další ze zájemců zde plánoval otevřít prodejnu nábytku.

Město také uvažovalo o zřízení knihovny. Statik však vystavil stopku. Současná nosnost stropů to nedovoluje. A rekonstrukce by byla pro město příliš nákladná.
Komplex bývalé školy je rozdělen na tři části. Družinu získalo denní centrum Mateřídouška, tělocvičnu si město ponechá.