Tento úctyhodný výkon vynesl Základní organizaci Svazu postižených civilizačními chorobami (SPCCH) Chodov první místo v celorepublikovém projektu Rozchodíme CIVILKY. „Jde o akci na podporu zdravého pohybu, kterou organizuje centrum služeb svazu postižených v Praze. Poprvé jsme se přihlásili v roce 2016 a skončili na šestém místě, v loňském roce už na prvním,“ uvedla předsedkyně chodovské organizace SPCCH Vlasta Podhorská. Ta pravidelně každý měsíc shromažďuje, kolik jednotliví členové nachodili kilometrů, a získané údaje i s místy, kam se vydávají, pak posílá do Prahy.

Na více jak deseti tisících nachozených kilometrech se podílelo osm až deset lidí, spíše starších. „Chodí jednotlivě, nebo třeba i po skupinkách. Mají krokoměry, aby věděli přesně, kolik ušli. Navštěvují různá místa v okrese Karlovy Vary a Sokolov. Někam třeba i dojedou vlakem a pak se vydají na pěší túru,“ přiblížila Podhorská.

Jak doplnila, občas se civilkáři přidají i k chodovským turistům, kteří pořádají během roku řadu výletů za poznáním.

Za první místo se Chodovští mohou těšit na odměnu v podobě tiskárny nebo kopírky.

Rozchodíme CIVILKY je celorepublikový projekt Svazu postižených civilizačními chorobami v České republice. „V roce 2014, během prvního ročníku, jsme společně se 732 členy nachodili 26 214 kilometrů. O rok později jsme do toho šlápli o trochu víc a nachodili 65 336 kilometrů. Zapojilo se 3444 lidí,“ vypočítala nachozené kilometry Radana Hniličková ze SPCCH. „V roce 2016 jsme si dali za cíl dosáhnout hranice 100 tisíc kilometrů. A podařilo se, dokonce jsme hranici pokořili a nachodili 108 261 kilometrů,“ doplnila údaje. To už se na trasy s hůlkami vydalo 6928 sportovců a členů svazu. Metou loňského roku bylo obejít svět za 365 dní.

Realizace projektu bude pokračovat i dále v letech 2018 – 2020.