V překonání loňského výtěžku ve prospěch nadace Pomozte dětem doufají organizátoři Taneční benefice, která se konala ve čtvrtek v sokolovském divadle. Minulý rok pro ´Kuře´ získali 29 tisíc korun. Letos ale mají šanci dosáhnout ještě výše. V benefici totiž chtějí pokračovat i příští sobotu, kdy Sokolov hostí taneční soutěž Emco Dance Life Tour pro velké formace.

„Finální sumu ještě neznáme. Sčítat bychom měli na začátku příštího týdne. K tomu ale ještě přidáme výtěžek z další velké akce, která nás čeká. Kolik vybereme, nedokážu odhadnout. Tím, že se maskot nadace – žluté kuře, objeví i na soutěži, by částka měla být určitě vyšší,“ přeje si organizátorka benefice a vedoucí tanečního souboru Mirákl Andrea Burešová.

Taneční soutěž pod hlavičkou Czech Dance Organization je určená pro soubory z Karlovarského a Plzeňského kraje. „Předpokládá se účast až 500 tanečníků, kteří budou tančit o postupy do zemských kol Tour v 15 kategoriích,“ uvedla vedoucí.

A co nabídla čtvrteční benefice? Především pestrou podívanou. Kromě Miráklu vystoupilo i několik hostů s taneční choreografií – například vítěz třetí řady televizního pořadu StarDance Jan Onder se svou taneční partnerkou. Došlo také na gratulace. Zvláštního poděkování se dočkala trenérka Miráklu Markéta Jandová, která začátkem března vybojovala zlatou medaili na mistrovství republiky v modern dance v Berouně.