Chátrající budova vlakového nádraží v Lokti se po letech dočkala rekonstrukce. Historický objekt už několik dní září pestrými barvami. „Loket je v letních měsících hojně navštěvován turisty a koná se tu i řada kulturních akcí. Stav nádraží byl neutěšený, a to i kvůli vandalům,“ vysvětluje vedoucí tiskového oddělení Českých drah Radek Joklík. Právě to byl podle něj důvod k tomu, že České dráhy přistoupily k zásadnímu řešení.

„Za zhruba 200 tisíc korun jsme provedli opravu části fasády a nátěr přístřešku. Financovaly to čistě České dráhy,“ upřesňuje Joklík s tím, že v plánu je i další revitalizace oblasti. „S městem budeme určitě konzultovat další možnosti rozvoje celé lokality kolem této výpravní budovy,“ podotýká tiskový mluvčí.
Vedení města rovněž ubezpečuje veřejnost, že o další opravě se určitě bude jednat. „S Drahami se na osudu rekonstrukce našeho nádraží určitě nějak domluvíme, a to i na případném spolufinancování nutných oprav,“ uvedl starosta Lokte Jaroslav Hlavsa, jenž novou podobu nádraží hodnotí pozitivně.

Kladné názory na nádraží znějí jak od představitelů místní samosprávy, tak z řad občanů. „Sice mě trochu zarazilo, že je natřená jen jedna půlka fasády, ale vypadá to skutečně pěkně,“ říká maminka Andrea, kterou nejvíce zaujala výrazná oranžová barva.
S ní souhlasí i Věra Bukóciová. „Vlakem sice až tak často nejezdím, ale nádraží si už opravu zasloužilo. A povedla se,“ uzavírá Bukóciová.

K. Šujan