Od května se mohou Březováci těšit na takzvaný nákupní spoj městské hromadné dopravy do Sokolova. Linka číslo 7 bude nově zajíždět na sídliště Michal, kde je obchodní centrum. Spoj bude navíc stavět i u dalších supermarketů na trase. Denně budou čtyři tam i zpět. Město však hovoří pouze o dílčím úspěchu. Dlouhodobě totiž bojuje o zprovoznění takzvané okružní trasy.

„Vyjednali jsme našim občanům takzvané nákupní spoje do sousedního Sokolova. Město to nebude stát nic navíc, pouze jsme upravili časy odjezdů a příjezdů," řekl starosta Březové Miroslav Bouda. Zároveň připomněl, že to je jen dílčí úspěch a město bude nadále bojovat o zprovoznění okružní linky.

„Doposud jezdí autobus pouze na terminál ve spodní části města. Pokud chci k dceři na sídliště, musím přestoupit. O víkendech však spoje velmi špatně navazují," stěžuje si jedna z cestujících.

„Chceme dosáhnout toho, aby spoj jezdil okruh jako dříve," potvrdil Bouda. Březová si nechává vyhodnotit vytíženost spojů městské hromadné dopravy. Nutí ji k tomu neustále se zvyšující finanční příspěvek na provoz autobusů. Mohlo by tak dojít k omezení či rušení některých spojů.

„Podíl města již překračuje milion korun za rok a lze bohužel předpokládat další navýšení," vypočítal starosta. Zmínil zejména změnu DPH a růst cen paliv a maziv. Radnice dokonce využila iniciativy zdejší omladiny a nechala si od ní vypracovat jakýsi osobní průzkum. Zjistilo se, že z 2,5 tisíce obyvatel využívají MHD zhruba tři stovky cestujících. V nevytížených spojích cestuje tři až pět lidí.

„Myslím si, že v tomto ohledu jsme rekordmani v příspěvku," konstatoval Bouda. Jen pro představu. Příspěvek na jednoho občana Březové a integrovaných obcí včetně kojenců bude činit zhruba 350 korun.