Náměstí SNP v Kynšperku nad Ohří vejde do finální fáze rekonstrukce. Po přiklepnutí téměř sedmimilionové dotace se tak obyvatelé Kynšperka mohou těšit na nové chodníky i parkoviště, ale také kompletní obnovu zeleně na náměstí anebo modernizaci dětského hřiště naproti tamnímu obchodnímu domu. Radnice se aktuálně chystá už na vyhlášení výběrového řízení.

Náměstí SNP prošlo v minulých letech téměř kompletní opravou. Do čtvrté, finální fáze zařadilo město mimo jiné i modernizaci nedalekého dětského hřiště. „K tomu jsme přistoupili mimo jiné proto, abychom o dotaci z ROPu mohli vůbec požádat. Minimální rozpočtované náklady musí při žádosti o dotaci dosáhnout pěti milionů korun," vysvětlil starosta Kynšperka Tomáš Svoboda. „Samotné náměstí SNP a přilehlou ulici čeká rekonstrukce chodníků a parkoviště, které už je místy v nevyhovujícím stavu. Dojde také na kompletní revitalizaci zeleně na náměstí," vyjmenoval starosta. To vítají především občané z řad mladých lidí. „Stromy na náměstí jsou hrozné, vysázené bez ladu a skladu, vysloveně se mi to nelíbí. Doufám, že tu v budoucnu budou třeba nějaké kvetoucí keře, náměstí by to určitě oživilo," poznamenala místní studentka Karina.

Obnovy chodníků se dočkají také obyvatelé domů číslo popisné 420, 423, 424, 425 a 429. Třetí položkou bude právě rekonstrukce dětského hřiště v ulici Chebská, naproti Penny Marketu. Spolu s nezanedbatelnými náklady na zpracování žádosti do programu ROP Severozápad by se celková částka za čtvrtou etapu vyšplhala na sedm a půl milionu korun. „Ze zkušeností víme, že skutečné náklady po provedeném výběrovém řízení na dodavatele stavby se pohybují kolem osmdesáti procent. Lze tedy očekávat, že by se město podílelo částkou cca 900 tisíc až jeden a půl milionu korun," řekl Svoboda.
Aktuálně se vedení města připravuje na vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele stavby. Šibeničních termínů na prostavění patnácti procent celého projektu se podle Svobody město bát nemusí. „Stavební povolení máme vyřízena z předchozích etap, stačí je pouze prodloužit. Celá akce se tak rozjede zhruba v horizontu čtrnácti dnů," uzavřel Tomáš Svoboda.