Starosta Vřesové Miroslav Fiala je prý surový rváč. To tvrdí tamní obyvatelkaMonika Pfeiferová. A jako důkaz ukazuje svůj obličej zhmožděný tvrdým úderem. „Nic jsem mu neudělala, jen jsem pronesla: Á, tady jde ten náš krásný starosta. V tom okamžiku zrychlil chůzi a zařval:Co chceš, ty k…? Pak už si na nic nepamatuji, jen vím, že do mě strčil a já upadla na nízké zábradlí, které je před domem,“ vylíčila dnešní událostroztřeseným hlasem Pfeiferová.

Podle svědků se incident odehrál kolem šesté hodiny ráno na vřesovském sídlišti. „Byl to moment. Když Monika spadla, jen jsem křičel. Byl to skutečný šok,“ řekl emotivně přítel Pfeiferové Arpad Gazsi. „Ještě teď jsem z toho celý vedle. Samozřejmě jsem se do Fialy pustil, no řekněte, co byste dělal vy, kdyby vám někdo takhle napadl ženu?“ ptal se Gazsi.

Rodina Gazsiova je z události zdrcená. Mluví dokonce o strachu chodit na ulici.
„Starosta nás neustále uráží. Nadává sprostě na cikány a má rasistické poznámky,“ zlobí se Eva Gazsiová. Ta údajně jako první Pfeiferovou křísila. „Vyběhla jsem ven s vodou, abych Moniku probrala. Řeknu vám, ta chudinka tam ležela asi tak patnáct minut v bezvědomí,“ dodala.

Fiala se k případu nechtěl příliš vyjadřovat. „Momentálně je to celé ve vyšetřování, takže to nechci nijak rozebírat. Tvrzení, že jsem Pfeiferové ublížil, ale není pravda. Moje stanovisko je takové, že jsem ji nenapadl,“ reagoval stručně starosta.

Policie událost šetří. „Zatím máme vyslechnutou pouze jednu stranu. Další výslechy budou pokračovat v pátek,“ uvedla tisková mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Více podrobností k případu přineseme v sobotním vydání Sokolovského deníku.