Řeč je o žákyni Střední školy živnostenské Sokolov Natálii Bangové. Tím to ale pro mladou kosmetičku nekončí. Z vítězství má radost, nezapomněla poděkovat své modelce a hned poté se začala připravovat na další soutěž.

"Mezinárodní mistrovství České republiky s názvem Kouzlo krásy se konalo v Sušici. Naše žákyně Natálie Bangová se umístila na prvním místě v soutěžní kategorii make-up. Tato kategorie byla nejvíce obsazená. Soutěžících bylo celkem 13. Tématem byla vesmírná extravagance a modelku musela Natálie nalíčit do 60 minut. Modelka či model nastupuje na startoviště se zcela odlíčeným obličejem, na kterém může mít piercing či tetování. Nikoliv však permanentní make-up," přiblížila atmosféru soutěže učitelka odborného výcviku Jitka Čedíková, která spolu s kolegyní Martinou Přindišovou, vede Natálii při praktickém výcviku ve škole.

Dětem patří svět, řekli si odsouzení a uspořádali pro ně sbírku hraček.
Dětem patří svět, řekli si odsouzení a uspořádali pro ně sbírku hraček

„Na tuto soutěž jsem se připravovala na odborném výcviku už začátkem října. Ukázala jsem učitelkám líčení, se kterým by chtěla soutěžit a ony mi dopomohly už jen s maličkostmi k tomu, abych se umístila. Nakonec z toho bylo první místo,“ říká Natálie. Když Natálie spolu s učitelkami popisuje, co je při soutěži dovoleno či jaké techniky či pomůcky se používají, připadá si laik jako v kostymérně některé z filmových produkcí. Soutěžící naznačila jaký je očekávaný efekt čili co se vlastně hodnotí.

"Základ make-up, čistota a stínování očí, linky, úprava obočí a řas, kontura rtů rtěnky a kontrast barev, náročnost, zpracování tématu a výsledný efekt," vyjmenovává Natálie Bangová věci, na které se porota soustředí.

"Jsme rády, že máme stále tak nadané žákyně, jako v předchozích letech. Děkujeme modelce Nelle Menczerové ze třetího ročníku. A těšíme se na další soutěže," dodaly Jitka Čedíková s Martinou Přindišovou.

Sokolovem prošli čerti, strašidla i andělé.
PODÍVEJTE SE: Sokolovem prošli čerti, strašidla i andělé