Víkend byl v horských střediscích v Karlovarském kraji ve znamení parádních podmínek pro lyžování. Například na Klínovci na sobotu připadlo zhruba 5 centimetrů nového prašanu. Sněhová pokrývka se tu nyní pohybuje mezi 70 až 80 centimetry. Během týdne vlekaři navíc dosněžovali všechny sjezdovky umělým sněhem. V provozu tak jsou všechny lanové dráhy a vleky. I přes novou sněhovou nadílku zůstávají příjezdové cesty do areálu ze všech směrů bez problémů sjízdné. „Jsem rád, že se po několika dnech opět rozjely vleky na většině míst v kraji. Jakožto lyžařský nadšenec si nemůžu vynachválit sněhové podmínky, které teď nastaly. Ať už se člověk vydá na Božák, Klínovec, do Nových Hamrů či do Perninku, všude se vrací lyžařská životaschopnost do plného provozu," uvedl jeden z lyžařů, Stanislav Beneš.

Také ve Skiareálu Boží Dar – Neklid jsou skvělé podmínky pro lyžování. „Od víkendu už jedou všechny vleky i sedačková lanovka. V neděli si zde pak návštěvníci mohli zpestřit den testováním nových českých lyží OX," řekl Filip Majkus z areálu Boží Dar – Neklid. Zde jsou v provozu i ostatní areály a sjízdná je i většina běžeckých stop v okolí.

Skvělé podmínky čekaly také lyžaře v horské Bublavě. „Co se týče víkendové návštěvnosti, tak tento mohu označit za nejsilnější za hodně dlouhou dobu," prohlásil Jiří Lhota ze Ski centra Bublava – Stříbrná. „Za osm dní intenzivního zasněžování se nám kromě Černé sjezdovky podařilo perfektně vysněžit všechny sjezdovky v celém areálu. A kvalita sněhu je opravdu výborná," sdělil Lhota.