Nahradil tak klasickou ceduli, která na místě dříve stála. O výrobu díla se postaral místní kameník Jiří Černý. Práce do žuly patří podle něj k nejnáročnějším z celého kamenického řemesla.

„Chtěli jsme něco originálního. A protože máme v obci šikovného kameníka, padla volba právě na kámen," vysvětluje starosta obce Miloslav Matoušek prostý důvod, proč po odstranění cedule padla právě takováto volba. Autorem lomnického kamene je právě Jiří Černý. „Kámen je přivezený z okolních lomů. Na práci se žulou je specifické hlavně to, že na ni nelze používat obvyklé kamenické nářadí. Používal jsem proto diamantové kotouče, vidiové špičáky a kompresor. Pak to jde o něco lépe, stejně je to ale poměrně náročná a zdlouhavá práce," prozradil kameník. Nápis a znak pak do kamene vysekal a vybrousil, částečně je kámen i leštěný. „Navíc je ošetřený speciální impregnací, takže je odolný i vůči dešti. Taková žula pak může vydržet i tisíc let," myslí si Černý.

Kolik času mu práce zabrala, nedokáže kameník říct. „Vždy pracuji na víc projektech najednou. A samozřejmě jak nářadí, tak tvůrce musí jednou za čas vychladnout a odpočinout si," říká Černý s úsměvem. V Lomnici už se podílel na tvorbě gaučíku v obecním parku, v Sokolově pak na sochařském sympoziu.