VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kde je pravda?

SOKOLOVSKO - Zajímavost z rubriky Čtenář - reportér

25.10.2007
SDÍLEJ:

Podělte se o svůj názor nebo zajímavý příběh. Foto: Ilustrační foto DENÍK/Milan Hloušek

V sobotu 6. 10. vyšel v Sokolovském deníku a následně v Týdeníku Sokolovska článek pod názvem „Klienti pečovateláku nesouhlasí s vyúčtováním“, ke kterému bych měl několik výhrad pro nepravdivá tvrzení tajemnice MěÚ Habartov paní Fašánkové.
Za prvé je nutno říci, že žádné seznámení s vyúčtováním nebylo provedeno. Byla svolána schůzka nájemníků s vedením MěÚ, zastoupeným panem starostou, tajemnicí a účetní, ale až na základě mnou podané reklamace vyúčtování nákladů na bydlení za rok 2006.

Na této schůzce bylo reagováno panem starostou na uvedenou skutečnost, že na naše náklady na bydlení je nabalena pečovatelská služba zahrnující 3 osoby se spotřebou tepla pro jimi používané místnosti, spotřebou elektrické energie na osvětlení, ohřev a chlazení jídel a nápojů, provozu výtahu a spotřebou vody jak studené, tak i teplé, a to nejen pro krytí jejich vlastních sociálních potřeb, ale také pro praní a žehlení prádla pro klienty, kteří si tuto službu objednají a podle sazebníku a množství zaplatí.
Že by to měl vlastník objektu z potřeb nás nájemců zohlednit a vyjmout, starosta reagoval prohlášením, že na vyúčtování neshledal závady a že pečovatelská služba je tu pro nás.

Aby nevznikl žádný klamný dojem, pečovatelská služba není žádnou sociální institucí, vůči svým klientům vystupuje jako podnikatelský subjekt. Veškeré úkony touto službou provedené musí klient zaplatit. Tak by asi bylo logické, že provozovatel této služby by náklady na tuto činnost měl hradit ve vlastní režii.

Dále bych chtěl říci, že k vlastní práci pečovatelské služby jsem nikdy neměl výhrady. Své připomínky jsem až na uvedenou reklamaci vždy uváděl v zavedené knize přání a stížností, kde jsou na číslovaných stranách zapsány. Ze všech připomínek, a to bylo do listopadu 2004 celkem 4x, nebyla jediná připomínka neoprávněná.

První připomínkou, která byla napsána 20. ledna 2006, byla ta, že není zpřístupněna čekárna lékaře před jeho příchodem v ordinační den a hodinu. Pacienti postávali na chodbě a mnohdy celou půl– hodinu neustále rozsvěcovali světla chodby zhasínaná automaticky, protože v šerosvitu chodby, když se mezi sebou bavili, chtěli na sebe vidět.

V současné době již téměř půl roku je tato čekárna alespoň půl hodiny před příchodem lékaře otevřená a stálo to tak velké úsilí, aby pečovatelka otočila klíčem v zámku čekárny. To chce tajemnice označovat také za neoprávněnou připomínku?
Ostatní mé připomínky se týkaly měření spotřeby vody jak studené, tak i teplé a otopu bytů, případně racionálního vytápění budovy.
V říjnu 2006 bylo dodatečně v bytech nainstalováno měření spotřeby vody studené i teplé, a to zřejmě značným nákladem. Vyžádalo si to vybourání otvorů ve vykachlíkovaných zdech koupelen pro instalaci měřidel a v mnohých bytech v přízemí i rozkopání podlah koupelen.

Když jsem před vedoucí pečovatelské služby a dvěma úřednicemi MěÚ v roce 2003 ještě ve starém objektu při příležitosti jedné schůzky upozorňoval, že v novém objektu by bylo nutno měření vody a tepla pořídit, tak na to reagováno nebylo. To byla stavba stávajícího objektu ještě v hrubé stavbě, náklady na pořízení by byly minimální.

A nakonec co se týče požadavku pracího prášku k vyprání prádla, to také není mým planým výmyslem.
Tento nehorázný požadavek byl vyřčen pracovnicí MěÚ při seznamování zdejších obyvatel s ceníkem služeb podle vyhlášky platné od roku 2006. Doslova bylo sděleno, že ten, kdo si dá vyprat prádlo, dodá i trochu pracího prášku. To prosím měla obsahovat vyhláška č. 505/2006 Sb. Taková praxe tady do roku 2006 byla.

Je to, jako kdybyste si dali do čistírny vyčistit oblek a čistírna po vás chtěla dodat potřebné chemikálie. Směšné, přinejmenším. O tom však paní tajemnice dosud nevěděla, tím méně se však k této mé poznámce měla vyjadřovat.

 

25.10.2007
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Státní a veřejná správa - Státní a veřejná správa Úředník veřejné správy 22 240 Kč

Referenti a vrchní referenti Vězeňské služby ČR Strážný ve služební hodnosti referent, hodnostní označení rotný. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22240 kč, mzda max. 30910 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Způsob kontaktu uchazeče:, - telefonicky na tel: 352 660 204, - e-mailem: zbrejchova@vez.hsl.justice.cz, , Požadujeme:, - Uchazeč musí podle z. č. 361/2003 Sb. splňovat následující podmínky:, - občanství České republiky, - věk nad 18 let, - bezúhonnost, - střední odborné vzdělání s výučním listem, - zdravotní, osobnostní a fyzickou způsobilost k výkonu služby, - není členem politické strany nebo politického hnutí, - nevykonává živnostenskou nebo jinou výdělečnou činnost, , Nabízíme : , - od 1. 1. 2018 NÁBOROVÝ PŘÍSPĚVEK ve výši 100 000,- Kč, služební poměr na dobu určitou 3 roky se zkušební dobou 6 měsíců, po složení služební zkoušky je dále služební poměr na dobu neurčitou, , Zaměstnanecké výhody:, - možnost čerpání bezúročných půjček z fondu kulturních a sociálních potřeb, - rodinnou i dětskou, letní i zimní rekreaci ve vlastních rekreačních zařízeních, - sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna), - možnost ubytování, závodní stravování, - šest týdnů dovolené, - sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna) , , Místo výkonu práce: Horní Slavkov. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice h. slavkov, Hasičská, č.p. 785, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Zuzana Brejchová, +420 352 660 204,602 555 905.

Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 14 280 Kč

Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14280 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Způsob hlášení uchazečů:, - telefonicky Becklová Marta 352 698 767 v době od Po-Pá 6:00 - 14:30hod., , Místo výkonu práce: Kladenská 566, Krásno, , Pracovní doba: 6:00-14:30 hodin, , Zaměstnanecké výhody: měsíční příplatky, čtvrletní příplatky, stravenky. Pracoviště: Sitform k. s. - výrobní hala krásno, Kladenská, č.p. 566, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Marta Becklová, +420 352 698 767.

Administrativa - Administrativa Ostatní odborní pracovníci v 8 000 Kč

Ostatní odborní pracovníci v administrativě a správě organizace Program Handicap - administrativní podpora - Odbor služeb klientům - Sokolov. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč, mzda max. 8800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Zaskočilo Vás neočekávaně zdravotní omezení, které Vás vyřadilo z pracovního života? Máte chuť začít znovu pracovat, máte rádi nové výzvy a nebojíte se učit novým věcem? Pak hledáme právě Vás! Pro naše pracoviště v Sokolově hledáme novou kolegyni/nového kolegu s pozitivním přístupem k práci i k životu. Stanete se právě Vy součástí našeho týmu?, , Pracoviště:, Sokolov, , Co u nás budete dělat?, - pomáhat s administrativními činnostmi v rámci klientského pracoviště, - zakládat dokumenty do složek , - kompletovat tištěnou korespondenci před odesláním klientům, - podílet se novými nápady na dobrém fungování oddělení, , Jaký by měl být náš nový kolega?, - stáž je určena pro osoby se zdravotním postižením (OZP) se SŠ nebo VŠ vzděláním, - měl by mít dobré komunikační dovednosti, být pečlivý a zodpovědný, - schopný přidat se do našeho týmu nejlépe od 1.5.2018, , Co nabízíme?, - cennou pracovní zkušenost u největší zdravotní pojišťovny v České republice, - spolupráci formou Dohody o pracovní činnosti - úvazek 0,5, - flexibilní rozvržení pracovní doby, , Způsob kontaktu:, - e-mailem - plzenskykraj.prace@vzp.cz. Pracoviště: Všeobecná zdravotní pojišťovna české republiky - 001, Boženy Němcové, č.p. 2065, 356 01 Sokolov 1. Informace: Martina Pechová, +420 731 605 173,952 228 221.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 23 690 Kč

Vychovatelé (kromě vychovatelů pro osoby se speciálními vzdělávacími potřebami) Vychovatel. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23690 kč, mzda max. 33200 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Způsob kontaktu uchazečů:, -telefonicky pí Mgr. Zuzana Brejchová - 352 660 204, -e-mailem - zbrejchova@vez.hsl.justice.cz, , Požadujeme:, vyšší odborné vzdělání pedagogické nebo VOŠ+specializační pedagogické studium v akreditované formě, uznává se i doplňkové pedagogické studium (dps), zdravotní a osobnostní způsobilost, znalost práce na PC, schopnost týmové práce, spolehlivost, bezúhonnost, ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------, Výhodou je možnost realizace speciálně výchovných aktivit s odsouzenými v rámci aktivit programu zacházení., ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------, Platové podmínky:, platové ohodnocení dle § 122 odst.1 zákona č. 262/2006 Sb., NV č. 564/2006 Sb., 10. platová třída, + zvláštní příplatek., Dovolená v délce 25 dnů+dodatková dovolená., Strukturovaný životopis zasílejte na email zbrejchova@vez.hsl.justice.cz., , Zaměstnanecké výhody:, možnost čerpání bezúročných půjček z fondu kulturních a sociálních potřeb, rodinnou i dětskou, letní i zimní rekreaci ve vlastních rekreačních zařízeních, sportovní vyžití (vlastní posilovna, sauna), poskytujeme indispoziční volno, odměnu při životním a pracovním výročí, možnost ubytování, závodní stravování, možnost dalšího vzdělávání , , Místo výkonu práce: Vězeňská služba České republiky, Věznice Horní Slavkov, ulice Hasičská 785, 357 31 Horní Slavkov. Pracoviště: Vězeňská služba české republiky - věznice h. slavkov, Hasičská, č.p. 785, 357 31 Horní Slavkov. Informace: Zuzana Brejchová, +420 352 660 204,602 555 905.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

V obchodě kradli kávu, z restaurace zmizela kasírka

Ilustrační foto.

Notorický zloděj kradl vajíčka, ve vězení stráví sedm měsíců

Biatlonistka Koukalová exkluzivně: Rozchod s týmem byl bolestná zkušenost

Ověnčená sportovními tituly a medailemi vnitřně prožívala trápení. Tolikrát byla první v cíli, ale radost měla jen „biochemickou“. Biatlonistka Gabriela Koukalová v exkluzivním rozhovoru pro časopis Glanc poprvé mluví o skutečných důvodech neúčasti na olympiádě, o úzkostech, depresích, podrývaném sebevědomí a celoživotní urputné snaze dokázat, že něco znamená. Teď prý ale přichází restart.

Rodiče nepoutají děti! Ukázala policejní akce

Karlovarský kraj – Rodiče podceňují připoutání dětí při jízdě v autě. Ukázala to rozsáhlá dopravně bezpečnostní akce v Karlovarském kraji.

Nemocných ubylo. Nastává konečně obrat k lepšímu?

Karlovarský kraj - Počty akutních respiračních onemocnění (ARI) v Karlovarském kraji po několika týdnech konečně začaly klesat.

Malířka kraslic ovládá hned tři techniky, zdobí celý rok

Kraslice – Z pěti tradičních technik zdobení velikonočních vajíček umí hned tři.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT