„Každoročně před Vánocemi navštěvuje naše třída městskou knihovnu. I letos jsme se již velmi těšili na krásné prostředí a milé knihovnice, paní Květu Kejvalovou a Lenku Řežábkovou,“ píše do redakce Sokolovského deníku čtenář – reportér David Šustek z 8. třídy novosedelské základní školy praktické a pokračuje:

„Naše beseda byla i tentokrát velmi pěkná. Paní Řežábková nás seznámila s tím, jak se máme v knihovně chovat, a hlavně nám vysvětlila, jak se máme chovat ke knihám. Zopakovali jsme si, že knihy neničíme ani do nich nemalujeme, že jsou tu pro nás, abychom si je prohlíželi a četli.

Dále jsme se dozvěděli, že se knihy rozdělují na zábavné a poučné. Velmi nás zaujalo, že si knihy můžeme vyhledat pomocí katalogu na počítači, a hned jsme si to také vyzkoušeli v praxi. Na počítači jsme si také zahráli různé vědomostní hry a soutěže. Nejlepšími soutěžícími byli žáci Norbert Rigó, František Horňák a David Šustek. Na závěr naší návštěvy v knihovně jsme si – rovněž na počítači – vyrobili kalendář na příští rok s fotografií naší třídy.
Děkujeme za krásné chvíle v knihovně a přejeme našim knihovnicím, paní Kejvalové a Řežábkové, vše nejlepší a mnoho osobních a pracovních úspěchů.“