Byl prosinec roku 2007 a veřejné jednání loketského zastupitelstva právě vypuklo. Monolog pana Hadravy střídaly dialogy dalších zastupitelů, které přerůstaly v diskuse. „Já tam nechávám dávat ten kontejner proto, aby vás ty krysy nesežraly,“ křičel zrovna pan Stehlík k panu Chlebkovi.
„Říkal jste, že nová škola s tělocvičnou je komunistickej nápad, není! Je to váš nápad, měl jste to v programu,“ diskutoval zase pan starosta s panem Hadravou. Ano, každý měl něco, co chtěl řešit. A publikum, které na zasedání také dorazilo (z řad občanů města Loket), zavítalo na úřad především kvůli problému úklidu tělocvičny. Samozřejmě že se dostalo na jejich výtky a (ne)oprávněné komentáře. Za tři hodiny.

Debata tedy mohla začít. Svědci dorazili, přátelé z řad vedení našeho města byli připraveni, možná bohužel také trochu unavení. Asi patnáctiminutová debata ohledně tělocvičny přinesla několik zajímavostí.
Za „úklid“ tělocvičny se platí 15 tisíc hrubého (což na pořádný úklid stejně asi nestačí), za bordel můžou děti a studenti, a když přijdete do tělocvičny k večeru, je jasné, že nikdy nebude uklizená, kvůli naprostému vytížení. No jo, publikum možná chtělo se zastupiteli ještě debatovat déle, vysvětlit jim, že si nevymýšlí a že za 15 táců by šlo uklízet klidně taky.

Blížící se Nový rok byl však nejspíše silnější. „Už bych tuto debatu ukončil,“ odhodlal se pan starosta a nechal připravit šampaňské.
Nový rok je přece důležitější. Doufejme tedy, že i úspěšnější a čistší než ten předešlý.