Nedávná akce městské policie navíc ukázala, že i stovky chodců zde riskují své životy. Silnice patří kraji a ten spolu s městem Sokolov a ostatními orgány připravuje projekt nové křižovatky, který bude stát půl milionu korun. Samotná realizace se pak odhaduje na zhruba 15 milionů.

„Projekt nové kruhové křižovatky byl měl být hotov během příštího roku, maximálně v roce 2019. Nová křižovatka je třeba jak pro auta, tak pro chodce, kteří v těchto místech chodí do práce,“ řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Před lety tímto směrem do slepé ulice jezdili prakticky jen policisté, kteří tam měli střelnici. Po jejím zrušení na místě vyrostl golfový areál a před ním se rozvíjí několik firem. Ty zde dnes zaměstnávají stovky lidí.

V Sokolově se nedávno městská policie spolu s Besipem zaměřila na chodce ve městě. Ti sice nemusejí být označeni jako mimo město, ale strážníci znají velmi riziková místa i v Sokolově. A trefili takzvaně do černého.

„Byli jsme doslova zděšeni. Vytipovali jsme rizikové místo na křižovatce u čerpací stanice ONO, přes kterou lidé přecházejí do nedaleké průmyslové oblasti. Ze zastávky autobusu jdou zhruba 500 metrů ve tmě neoznačení. Byli jsme zde od 5.30 do 6.15 a rozdali 134 reflexních pásek,“ říká preventistka MP Sokolov Hana Procházková.

Ani jeden z oslovených chodců nebyl totiž nijak označen. Dobrou zprávou je, že by se chtěla v oblasti prevence angažovat na společném rozdávání reflexních materiálů i tamní čerpací stanice ONO.

Další diskutovanou křižovatkou ve městě je ta mezi obchodními domy Kaufland a Lidl. I zde volají řidiči po kruhové křižovatce. Ve špičce je zde velmi problematické odbočit z vedlejších ulic doleva. Zde však, podle vedení města, neumožňují vybudování podobné kruhové křižovatky policisté. Místo totiž nesplňuje požadované zákonem stanovené parametry.

A do třetice křižovatka u Komerční banky. Zde město přestavbu křižovatky několik let odkládá a nakonec byl projekt zastaven. Zda se bude někdy realizovat, se uvidí v budoucnu. Co se ví už dnes, že křižovatka není plánovaná jako kruhový objezd.