Záměr se dotýká vedle nejdecké střední školy a učiliště, zemědělské školy v Dalovicích a učiliště v Horním Slavkově právě také loketské průmyslové školy. „Krajská vláda nepovažovala vůbec za důležité, aby o tomto chystaném záměru informovala nás jako vedení města. Z informací, které máme k dispozici, jasně vyplývá, že materiál byl připraven účelově, bez jakékoliv diskuse expertů a dotčených samospráv a bez analýzy dopadů v dlouhodobějším horizontu na dotčené lokality,“ shodli se zastupitelé v dopise podepsaném místostarostou Lokte a krajským zastupitelem Petrem Zahradníčkem (TOP 09).

Příčinou chystaných změn je podle vedení kraje úbytek žáků a také zvyšování úrovně školství. Jak uvedla hejtmanka Jana Vildumetzová, v roce 2007 měl kraj 13 tisíc studentů na středních školách. „Dnes jich je o 4,5 tisíce méně. Školství v kraji potřebuje větší efektivitu,“ uvedla hejtmanka (ANO).

„Pokud nedojde k zásadní změně v rozhodnutí kraje, škola za čtyři roky končí,“ podotkl starosta Lokte Zdeněk Bednář (TOP 09). Zastupitel Roman Moravec (ANO) na jednání loketských zastupitelů ovšem uvedl, že kraj do budoucna počítá s využitím loketské průmyslovky pro armádu. „Paní hejtmanka řekla, že se nic rušit nebude. Naopak se zde bude zřizovat Střední škola vzdušných sil Armády ČR,“ uvedl Moravec.

„To je jen jeden z nápadů. Pro nás je priorita, aby se zachovala tato škola, kterou tu máme,“ reagoval Zahradníček.
Loketští zastupitelé žádají, aby kraj schválené rozhodnutí přehodnotil. 

Autor: Kristián Šujan