Jde o třetí etapu zasíťování lokality Vítězná, tentokráte o ulici Roháčova. Půjde o jedny z posledních stavebních parcel v centru města. Vzniknou na místě bývalých kasáren.

„Každá z parcel bude mít zhruba 800 metrů čtverečních. Hotovo by mohlo být v roce 2019,“ potvrdila vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková.

Záměrem projektu je rozparcelování pozemků určených pro individuální výstavbu rodinných domů a jejich napojení na dopravní a technickou infrastrukturu. Jedná se o území v místě areálu bývalého železničního vojska.

Jeho objekty byly v roce 2017 zdemolovány a došlo i k odstranění betonových základů.

Počítá se s vybudováním nové středové místní komunikace s místem, kde se budou moci obracet auta. Ulice Šlikova a Vítězná budou propojeny pouze chodníkem, který umožní chodcům rychlejší přístup na sídliště Vítězná.

Na komunikaci v ulici Vítězná bude připojena pouze parkovací plocha v počtu asi deseti stání pro osobní automobily.

Zhotovitel stavby bude vybrán na základě výběrového řízení.

Podle starosty Sokolova Jana Picky je zájem občanů o parcely v této lokalitě velký. Je to jedno z posledních míst v centru města pro podobné účely.

Sokolov velmi trpí tím, že má nedostatek rodinných a řadových domků. Volných bytů jsou desítky, kvalitní a luxusnější bydlení však chybí. Podle vedení sokolovské radnice jsou možnosti v tomto směru omezené. Město se zhruba 24 tisíci obyvateli se může rozvíjet jen směrem na Hruškovou a Novinu. Chybí však inženýrské sítě a jejich natažení do vzdálených lokalit je nákladné.