Ty se scházejí v Městské knihovně Sokolov a pod vedením paní Julie Skyborové pravidelně pletou ponožky a čepičky pro novorozenecké oddělení. Zároveň zvou mezi sebe další ženy, které by chtěly pomoci. Přidat se mohou i dobrovolníci, kteří jen darují vlnu.

„V naší knihovně se scházejí dobrovolné pletařky. Byla jsem úplně nadšená, že se dnes mezi námi najde tolik žen, které i přes své pracovní vytížení ještě myslí na druhé," konstatuje ředitelka knihovny Daniela Drobečková. Na jejich prosincovou schůzku je přišla pozdravit a poděkovat jim za jejich dobrovolnou práci místostarostka města Sokolov Renata Oulehlová, která se dobrovolnictvím zabývá již dlouhou dobu.

„Pokud by měl někdo zájem se k pletařkám přidat nebo by chtěli někteří dobrovolníci přispět alespoň darováním klubka vlny (ale pozor – musí být vhodná pro miminka), ozvěte se, prosím, paní Julii Skyborové na telefon 602 948 471," dodala Drobečková.
Pomáhat umějí v Sokolově i zrakově postižení z TyfloCentra. Ti vezli pletené věci pro miminka do Prahy nedávno a sklidili v nemocnici velký úspěch.