O velkém štěstí může mluvit cyklista, který včera ráno vyvázl ze srážky s automobilem jen s lehkým zraněním. Nehoda se stala na křižovatce u Františkových Lázní, která je mezi místními známá jako nebezpečné místo, občas nazývané křižovatka smrti.

„Cyklista naštěstí vyvázl jen s oděrkami. Řidič je z události celý roztřesený,“ poznamenal policista, který na místě zasahoval. „Dávali jsme mu dýchnout, ale přístroj nenaměřil alkohol v dechu.“

Motoristé mají podle policie na křižovatce problémy s dodržováním předepsané rychlosti a s odhadem situace. Velké nebezpečí hrozí také na přechodu pro chodce. Málokterý řidič je totiž schopen zareagovat a dát pěším přednost. Nezřídka se stane, že zatímco v jednom pruhu auto zastaví a pustí přecházejícího, v protisměru nereaguje nikdo ani v případě, že už je chodec na přechodu.

„Je to rušné místo a podle mého názoru je nebezpečné nejen pro chodce. Vždyť kolik už se tady stalo nehod,“ řekla Chebanka Jiřina Šulcová. „Mnoho jich skončilo i smrtí.“

Dalším takovým místem na Chebsku je křižovatka u čerpací stanice Ono u jesenické přehrady. Rovněž ta již byla svědkem několika smrtelných dopravních nehod.

Policejní statistiky uvádějí, že se za loňský rok stalo na Chebsku celkem 1627 dopravních kolizí. To je o 19 méně než za předcházející rok 2006.
Při nich zahynulo sedm lidí (o tři lidi méně než v roce 2006) a celková hmotná škoda se vyšplhala do výše 62 281 800 korun. K pěti nehodám došlo na železničních přejezdech, ke 135 pak na parkovištích a jiných odstavných plochách.

„Z celkového počtu 1627 dopravních nehod jich 1113 zavinili řidiči osobního motorového vozidla, ve 127 případech to byli řidiči nákladního automobilu, v 87 případech byl na vině střet se zvěří či domácím zvířetem,“ uvedla chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Ve třinácti případech se stala nehoda kvůli cyklistovi (z toho byly dvě děti) a také třináctkrát kvůli chodci (z toho byly čtyři děti). Pod vlivem alkoholu dopravní nehodu zavinilo celkem 83 řidičů motorového vozidla, tři řidiči nemotorového vozidla a dva chodci.“