Nejdéle sloužící starosta na Sokolovsku, který patřil i v kraji mezi starosty veterány, Josef Čížek z Josefova, na svou funkci definitivně rezignoval. Důvodem byly zásadní neshody s novým zastupitelstvem. Starostou Josefova byl Čížek dlouhých 23 let. Obec zatím vede místostarosta, situaci bude muset řešit následující zasedání zastupitelstva.

„Na funkci jsem k 1. lednu skutečně rezignoval. Obec prozatím vede místostarosta Heinz Strunz. Pro svou funkci je však neuvolněný, a tak není divu, že se nemůže všem záležitostem věnovat naplno," řekl Čížek, který po rezignaci zůstane řadovým zastupitelem. Za největší problém považuje především zimní údržbu obce, kterou předtím osobně zajišťoval. „Obec má aktuálně sedm zaměstnanců. Těžko je může efektivně řídit někdo, kdo je na úřadě párkrát do týdne," myslí si exstarosta. Bude proto prosazovat, aby zodpovědnost co nejdříve převzal nový starosta. „Doufám, že situaci vyřeší nadcházející zasedání zastupitelstva. To se bude konat 23. února," doplnil Čížek. Zdůraznil přitom, že bude trvat na tom, aby byl starosta pro svou funkci uvolněný.

„Nového starostu chceme zvolit co nejdříve," kvitovala zastupitelka Barbora Mikešová. V čele obce podle ní pravděpodobně zůstane dosavadní místostarosta Heinz Strunz. Ten svou kandidaturu potvrdil. „O funkci se budu ucházet. Ne že bych po ní nějak toužil, v čele obce ale někdo stát musí," uvedl Strunz. Právě on je momentálně pověřený vedením obecních zaměstnanců. Problémy s tím podle jeho názoru nejsou. „Práce je teď v zimním období víc než dost a myslím, že zaměstnanci fungují tak, jak by měli," řekl místostarosta. Nadějně vidí i budoucí směřování obce. „Příchod nových zastupitelů s sebou přinesl nějaké názorové neshody. Že to nepůjde tak hladce jako v minulých letech, ale neznamená, že by to nešlo vůbec," doplnil.

Ladislava Čížka občané do čela obce vykřížkovali ze zadních pozic kandidátky KSČM. Důvodem jeho odstoupení byly podle jeho slov nereálné představy nových, mladších zastupitelů a zklamání v ostatních členech kandidátky. „Chápu, že jsou to mladí lidé a mají nápady, je přitom ale třeba respektovat zákony a uvědomit si, jaké máme možnosti," řekl k záležitosti již dříve Čížek.