Hned dva nové zápisy má Kraslická kniha rekordů. Místní řezník Miroslav Kmec vytvořil při sobotních vepřových hodech v zahradě kulturního domu zatím nejdelší jitrnici. Hody pak završilo sčítání čertů. „Příští rok je tak co překonávat," říká Tomáš Cvek, jeden z autorů myšlenky založení Kraslické knihy rekordů.Výroba obří jitrnice.

Vepřové hody v Kraslicích přilákaly desítky lidí. Místní řezník tam vytvořil jitrnici dlouhou přesně sedm metrů a dva centimetry. Chybělo pouhých 49 centimetrů a byl by překonán loňský republikový rekord, který padl v Hodoníně a je zapsaný v České knize rekordů.

„Příští rok se pokusíme zase o delší jitrnici," slíbil řezník. Tomu naplnění obří jitrnice zabralo pouhé dvě minuty. „To přípravy byly mnohem náročnější," poukázal.

Dalším rekordem, který se bude příští rok překonávat, je počet čertů shromážděných na jednom místě. V improvizovaném pekle se v sobotu napočítalo hned 36 ´rohatých´. „Na vůbec první takový pokus je to perfektní číslo a věřím, že příští rok jich bude alespoň padesát," řekl Cvek.

Sčítání čertů předcházelo vystoupení kraslické taneční skupiny Dance Date. Ta potěší návštěvníky i nadcházející středu při Česko zpívá koledy na náměstí T.G.M. Právě tam proběhne další zápis do Kraslické knihy rekordů. Ten se bude pochopitelně týkat počtu lidí zpívajících tradiční vánoční koledy společně se Sokolovským deníkem a Českým rozhlasem. Začínáme v 17.30 hodin, přičemž samotné koledy se budou zpívat od 18. hodiny, kdy se bude v jeden čas zpívat po celé republice.

Kraslická kniha rekordů se začíná plnit. První zápis pořadatelé provedli při zahájení adventu, kdy se návštěvníci pokusili vytvořit rekord v počtu zapálených prskavek. Těch se rozzářilo přesně 463.