Anketu v okrese Karlovy Vary ovládl stromek z Nejdku, který nenašel konkurenci a hlasovalo pro něj 61 procent čtenářů. To na Sokolovsku se v hlasování strhl obrovský souboj mezi Olovím a Kraslicemi. Nakonec těsně zvítězil stromek z náměstí v místní části Horní Oloví. Hlasovalo pro něj 1637 lidí, Kraslicím scházelo 71 hlasů.

Chebské vánoční trhy patří k nejkrásnějším v republice a to samé platí i tamním vánočním stromě. Jenže i když mu hlas poslalo mnoho čtenářů, nakonec v anketě skončil až na druhém místě. Vítězství totiž brala vánoční dominanta z Mariánských Lázní. Strom, který stojí před kolonádou, získal 44 procent hlasů.

Velký souboj v hlasování o nejhezčí vánoční strom v Oloví na Kraslicku jeho obyvatelé sledovali a vítězství jim udělalo radost. 

"Byla to velká rivalita mezi námi a sousedními Kraslicemi. Hlasování jsme sledovali a lidé tím žili. Hned na začátku soutěže jsme dali informaci o tom, že probíhá soutěž o nejhezčí vánoční strom. Zapojili se žáci základní školy, mateřská škola, obecní úřad a ostatní občané. Výsledek byl těsný a vítězství nás těší i v tom ohledu, že přišlo tisíce hlasů. Zatímco v jiných, mnohem větších městech, to byly stovky a někde dokonce i jen desítky hlasů," říká starosta Oloví Jiří Mikuláš. 

Vánoční strom darovala obci místní firma AGC. Jde o stříbrný smrk, který rostl v areálu firmy. Do zdobení se zapojili místní lidé a obec. "Ruku k dílu tak přiložili například hasič, traktorista, místostarostka, já a další lidé. Kácení stromu nebylo jednoduché. Naplánovaé bylo zrovna v době, kdy Oloví postihla sněhová kalamita. Nakonec jsme to zvládli a jsme připraveni hlasovat v dalším kole soutěže," dodal Mikuláš. 

Vítězové okresního kola:

Karlovarsko – Nejdek
Sokolovsko – Oloví
Chebsko – Mariánské Lázně