Na mistrovství Čech získal sokolovský Mirákl ocenění za nejlepší choreografii, která se porotě představila. Z 80 choreografií zvítězila dětská jazzová choreografie H.A.T. JAZZ.


„Vyplácí se nám systematická příprava tanečníků od nejmladšího věku, děti mají klasickou baletní průpravu, poznávají různé styly současného moderního a jazzového tance, navíc procházejí i dramatickou a gymnastickou průpravou. Pro každou choreografii se snažíme vybrat odlišný pohybový slovník, právě pro dětskou kategorii je neocenitelným přínosem jejich hlavní trenérka, 19letá studentka gymnázia Markéta Vajdíková, pro juniory pak Dominika Pýchová a Eliška Šafářová. Právě v naší společné kooperaci, snaze po originalitě a v nepodstatné řadě nápadů na témata vystoupení tkví úspěch skupiny," řekla trenérka Andrea Burešová, která je zároveň i členkou umělecké komise České taneční organizace. „Jako pedagog jsem ráda, že mohu i tímto ovlivňovat současný stav a vývoj artových disciplín. Výsledkem naší práce je např.také to, že v dětských choreografiích jsou soutěžním řádem zakázána ponurá, násilnická nebo naopak sexuálně vyzývavá témata," dodala Burešová.


O víkendu se v Chomutově konalo mistrovství Čech dětské věkové kategorie v uměleckých tanečních disciplínách. Mirákl zde měl v extralize soutěže zastoupení hned ve dvou kategoriích. Jak v jazzu, tak v modern dance si nakonec tanečníci vytančili zlaté medaile. Dětská jazzová choreografie byla pak porotou vyhodnocena jako nejlepší choreografie soutěže (soutěžilo kolem 80 choreografií), a Mirákl tak získal nejenom čestný titul, ale i putovní maxipohár pro nejlepší skupinu.
Dětští tanečníci navázali na úspěch juniorů skupiny, kteří zlato vytančili minulý víkend na mistrovství Čech juniorské věkové kategorie.

Autor: Klára Čurlinová